Search here...
TOP
Zabawki

Zabawa w naśladownictwo – gotujemy z kuchnią Janod

Dzieci uwielbiają odtwarzać w swoich zabawach sytuacje z życia codziennego, które wcześniej podpatrzą u swoich rodziców. Sprawia im to dużą przyjemność, a także pozytywnie wpływa na ich rozwój. Dlatego musimy pamiętać aby starać się dawać im jak najlepszy przykład i wzorzec do naśladowania. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak te wszystkie dzieciaki potrafią szybko coś podłapać. Raz, dwa i łapią za odkurzacz, walizkę z narzędziami lub inne rzeczy codziennego użytku, ponieważ dzień wcześniej podpatrzyły to u mamy czy taty. Jeśli zobaczą, że rodzice np nie sprzątają to one same również nie będą tego robiły. To są takie drobne czynności, które w pewnym stopniu już zaczynają wpływać na ich pierwsze zainteresowania.

Takim nieodłącznym rekwizytem w pierwszych zabawach w „naśladownictwo” bardzo często bywa… kuchnia. Nic dziwnego, bo w prawdziwym życiu to podobno właśnie tam bije serce domu. Dzieci podpatrują jak w niej jemy, gotujemy i prowadzimy przeróżne mniej i bardziej życiowe dyskusje. Dla nich kuchnia to prawdziwy raj w odkrywaniu nowych rzeczy, ale że prawdziwe narzędzia i sprzęty nie zawsze bywają bezpieczne, to dlaczego by nie pozwolić dziecku mieć swojej własnej mini kuchenki? Bezpiecznej i kreatywnej, takiej gdzie najmniejsi będą mogli spełnić się w naśladowaniu domowych czynności.

1

Kilka dni temu Pola dorobiła się swojej pierwszej mini kuchni. Drewniany, różowy aneks od Janod stał się tym samym ulubioną zabawką razem z domkiem dla lalek z tej samej serii, którego wam pokazywałam jakiś czas temu o TUTAJ. Mała zaczęła się już bawić w naśladownictwo i przyrządza nam przepyszną jajecznice lub wyciera blat ścierką. Kuchnia docelowo jest przeznaczona dla dzieci od lat trzech, ale jak widać nic nie stoi na przeszkodzie aby młodsze również ją mogły posiadać aby bawić się na swój sposób. W końcu wyobraźnia dzieci jest nieograniczona.

Kuchnia jest przepięknie wykonana. Widać, że projektanci Janod włożyli w nią serce i dopracowali najmniejsze szczegóły estetyczne. Te wszystkie naklejki, kurek od zlewu, szybka piekarnika czy pokrętła, które wydają charakterystyczny dźwięk – jestem zachwycona! Dodatkowo jej zaletą jest to, że nie jest zbyt duża, bo tym samym nie zajmuje nam dużo miejsca i idealnie pasuje Poli do jej obecnego wzrostu. Tutaj zdecydowanie jakość idzie w parze z wyglądem i wszystkim co potrzebuje dziecko do zabawy. Teraz zabawa w dom i naśladownictwo może być jeszcze zabawniejsza. To wstawiamy wodę na herbatkę! :)

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 13

Kuchnię Janod, jak i różne dodatki spożywcze kupicie np w sklepie Catleya.

«

»

1 KOMENTARZ

  • Avatar
    Wziiu .

    Piękna jest, przyznaję. Ale czy to, że teraz jest dobra (chodzi mi o wysokość) nie znaczy równocześnie, że dla dziecka 3+ może być jednak za niska?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

INSTAGRAM @ZATRZYMUJACCZAS