Stylowa mama

Tak niewiele potrzeba aby być stylową mamą

Odkąd tylko zostałam mamą to na każdym kroku wyjątkowo podkreślałam i zachęcałam inne kobiety, aby w natłoku codziennych obowiązków i opieki nad dzieckiem nie zapominały o samych sobie. Wiecie, aby były takimi zorganizowanymi i stylowymi mami z prawdziwego zdarzenia. I wszystko byłoby super gdyby nie ponad pół roczna weryfikacja z Polą u boku. Teraz pojęcie stylowa mama nabrało dla mnie zupełnie innego znaczenia. A jakiego? Na pewno nie chodzi o to, aby być zawsze odpicowaną w sukienkę, pełny makijaż czy szpilki. Bycie stylową mamą to raczej bycie uśmiechniętą, zorganizowaną i po prostu zadbaną kobietą, która ma prawo do gorszego dnia czy pokazania się w dresie. Z mojej obserwacji również wynikło, że na ulicach jest coraz mniej zaniedbanych mam. Praktycznie nie spotykam ich wcale. Wręcz przeciwnie, nawet jeśli widzę kobietę w dresie, z torbą pełną zakupów i dwójką dzieci zawieszonych gdzieś na szyi, to dostrzegam takie pozytywne drobiazgi, jakimi są zrobione paznokcie, schludnie ułożone włosy czy chociażby delikatny makijaż. I to właśnie te drobnostki sprawiają, że jesteśmy naprawdę stylowymi i prawdziwie zorganizowanymi mamami. Bo pomimo tylu obowiązków i zajęć potrafimy znaleźć małe przyjemności tylko dla siebie, tak aby podkreślić, że oprócz mamami jesteśmy również kobietami. Tu bez znaczenia czy zawsze „zrobionymi” czy w wygodnym dresie. Każda na swój sposób jest stylowa i o to właśnie chodzi w tym wszystkim.

Taki przykład na mnie, dziś w zupełnie zwyczajnym wydaniu. Czyli w luźnej sukience, płaskich butach i podkręconych włosach. Bo tak niewiele potrzeba aby tak dobrze się czuć. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kurtka – SheIn | Sukienka – Mosquito | Buty – Stili | Torba – Morini

You Might Also Like

9 komentarzy

 • Reply
  Joanna
  Mar 22, 2016 at 15:30

  I o to właśnie chodzi! ;) Szczegóły czynią każdy dzień wyjątkowym. Nie trzeba być od razu perfekcyjnym, wystylizowanym od A do Z, a przy tym wszystko z dnia dopięte na ostatni guzik. Dobra organizacja czasu, zwłaszcza przy dziecku to nielada wyzwanie, ale do osiągnięcia. Wystarczy znaleźć chwile dla siebie skupić uwagę na kilku szczegółach i chcieć zrobić coś dla siebie – co będzie miało również współmierny rezultat dla całej rodziny. Czy zadowolona z siebie mama to nie bardziej szczęśliwe dziecko i zadowolony tatuś? ;)

 • Reply
  Camillle
  Mar 22, 2016 at 18:44

  Kobieta w ciąży czy też mama, dlatego wybiera ubiór dresowo-workowaty, gdyż otoczenie nas tak traktuje. Każdy sprawdza czy przytyłaś, jak Twoje ciało się zmieniło, jak Twoje włosy wyglądają itp.
  Jestem kobietą, a ciąża to nie choroba i ubierałam się tak jak lubię i mi pasuje. Jeśli mam dni na to aby ubrać spodnie dresowe, ubieram. Jeśli sukienkę, to sukienkę.
  A coraz więcej sklepów jest przychylnym dla nas, ciężarnych i produkują piękne, kolorowe ubrania.
  Masz całkowitą rację. Ja jako mama już prawie trzy letniego dziecka, dojrzałam do swojego stylu i tym, że nie warto zwracać uwagę na zazdrosnych ludzi, żywiących się naszym życiem oraz na ich opinię. Owszem można je brać pod uwagę jeśli są pożyteczne lub są jakąś lekcją. Buziaki dla was:*!!

 • Reply
  Ania B-S
  Mar 22, 2016 at 19:24

  Szybko nabrałaś dodatkowych kilogramów – wody w tej drugiej ciąży. Musisz więcej pić wody, żeby dobrze oczyszczać organizm.

  • Reply
   Kejka
   Mar 23, 2016 at 11:35

   Rzadko kiedy dodaję komentarze na blogach, ale jak widzę „złote rady” tego typu to słabo mnie się robi…
   Niejedna kobieta nie będąca ciężarną, chciałaby wyglądać jak Angelika z tymi wspomnianymi przez Ciebie dodatkowymi kilogramami. Nie rozumiem w ogóle czemu mają służyć takie nic nie wnoszące komentarze…

  • Reply
   malg
   Mar 23, 2016 at 16:26

   Omg ! to Angelika jest znowu w ciąży ?

 • Reply
  Sylwia
  Mar 22, 2016 at 19:40

  Daleko Ci do zwyczajności! Zawsze bardzo ładnie wyglądasz.

 • Reply
  Gingerhead
  Mar 23, 2016 at 06:32

  Pięknie wyglądasz :)

 • Reply
  karola8823@wp.pl
  Mar 23, 2016 at 07:43

  piszesz o zwyczajności o dresie a pokazujesz się w sukience,nie obraź się ale na tym blogu pokazujesz że macierzyństwo to sama słodycz wiele młodych dziewczyn wchodząc na bloga pomyśli o jak fajnie mnie dziecko. Zrobię mu ekstra pokoik, wystroje, wsadzę w nowym wózek i będę robić zdjęcia. Tak to wygląda, a wiem doskonale że jest wiele gorszych dni to może czasem napisz i o tym tak żeby dać pełen obraz macierzyństwa

  • Reply
   dailypublication
   Mar 24, 2016 at 10:51

   A co ma innego pokazywać? Brudny dom, zaniedbane dziecko, siebie w podartych ubraniach? Wtedy byście też się czepiali. Angelika ma fajny „gust” do zdjęć i prawdopodobnie chce inspirować a nie demotywować przyszłe/obecne mamy :) a wzystkim i tak nie dogodzisz…
   ps czy ja zawsze muszę w komentarzach odpowiadać Karolinom?! Jakieś niewychowane te moje imienniczki… ;)

  Zostaw komentarz