Założymy się, że większość z was wraz z nadejściem nowego roku robi listę z własnymi postanowieniami i celami, które chce się zrealizować. I mimo, że nowy rok już od pewnego czasu trwa to chcieliśmy się dowiedzieć ilu z was wytrwale trwa i realizuję lub realizowało swoje dotychczasowe postanowienia? Rzucam palenie, przechodzę na dietę i ćwiczenia, kończę z przelotnymi romansami, zdobędę nową pracę i kupię mieszkanie, i tak dalej… Brzmi znajomo prawda? W naszym przypadku jest zupełnie inaczej. Owszem mamy marzenia i cele, które byśmy chcieli osiągnąć, ale są one raczej przełożone na nasze życie niż dany rok. Jesteśmy typami ludzi, którzy robią prawie wszystko spontanicznie. Nie wiemy dlaczego, ale planowanie nie jest naszą mocną stroną i po części twierdzimy, że planowane rzeczy albo nie wychodzą albo nie są już tak fajne jak te spontaniczne. Podczas zwykłej nasiadówki ze znajomymi zadajemy błyskawiczne pytanie czy w ten weekend jedziemy nad morze czy w góry i jeśli ktoś jest chętny to po prostu pakujemy się i jedziemy. I to właśnie takie rzeczy są dla nas najbardziej ekscytujące! Ale do sedna. Może zamiast planowania wszystkich rzeczy materialnych czy wyłącznie takich dla samego siebie usiądziecie i zrobicie listę z postanowieniami, które sprawią, że będziecie lepszymi ludźmi lub po prostu ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni?

1a 3

Więcej miłości, więcej uśmiechu, więcej życiowych przygód, więcej marzeń do realizowania, a co za tym idzie więcej osiągnięć, więcej dobrych uczynków i empatii (bo wszystko co robimy do nas wraca!), dość odkładania czegoś na później, więcej spontaniczności, więcej przyjemności i wyciskania z życia jak najwięcej… Czy takie postanowienia już nie brzmią lepiej? Są one bardzo życiowe i niby codzienne, ale po części też sprawiają, że jesteśmy mniej rozczarowani jeśli nie uda nam się osiągnąć wymarzonej sylwetki czy wymarzonego samochodu. W tym przypadku mamy coś więcej, satysfakcję z tego jak żyjemy.

2a

W zeszłym roku staraliśmy się po prostu być szczęśliwi i traktować innych tak jak sami byśmy chcieli być traktowani. Mieliśmy dużo wspaniałych chwil, a to, że nie wymagaliśmy od życia zbyt wiele sprawiło, że szczęście i życie samo się do nas uśmiechnęło.

kolaż zatrzymując czas piękne życie

Może i wy podejmiecie to wyzwanie i zrobicie własną listę z noworocznymi postanowieniami?