Będąc mamą stale szukam rozwiązań, aby w jak najlepszy sposób zagospodarować swój codzienny czas. Wiadomo, że przy dzieciach nie mam już tyle wolnych chwil dla siebie, a tym bardziej jeśli chodzi o urodę, codzienną pielęgnację czy dbanie o wszystko na tip top. Szkoda trochę, ale moim zdaniem to nic straconego. Właśnie z tego powodu postanowiłam zrobić to…!

Wybrałam się na zabieg depilacji laserowej nóg. Miałam już dość średnio co 1-2 dni golić nogi. I o tyle co zimą co nieco mogę ukryć, to latem już niekoniecznie. Mam tendencje do szybkiego porostu włosów, w dodatku są one bardzo ciemne i grube. Na dłuższą metę wykańczało mnie to. Tym bardziej przy dzieciach, jak już wspominałam, że z tym czasem dla siebie różnie bywa. Powiedziałam dość, zainteresowałam się tematem i w końcu wybrałam się do Depicenter w Poznaniu. I wiecie co mogę Wam napisać? Zaraz po aparacie ortodontycznym i wypełnieniu ust, była to moja najlepsza inwestycja w samą siebie. Po moich włosach na nogach ani śladu. Dosłownie. I to do końca życia! Teraz taki mam luksus i tak bardzo się cieszę, że postanowiłam przygotować dla Was kilka informacji w tym temacie. Bo kto wie, może któraś z Was też ma już tego dość i chciałaby w końcu zrobić coś dla samej siebie, kiedy niekoniecznie jest tyle na to czasu?

Zaczniemy od kilku podstawowych informacji. Przede wszystkim od tego, na czym depilacja laserowa polega? Na jakiej zasadzie działa laser?
Zasadą skutecznego działania depilacji laserowej są odpowiednio dobrane parametry do skóry i typu włosa. Laser LightSheer Duet emituje skupioną wiązkę światła, która wnika w głąb skóry absorbując melaninę zawartą w mieszkach włosowych. Wiązka ta dobrana jest tak, aby przy podgrzaniu mieszka zniszczyć zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Takie działanie powoduje uszkodzenie samego mieszka włosowego, który przestaje produkować nowe włosy. Należy pamiętać, że działanie lasera są podatne włosy w pierwszej fazie wzrostu (anagen) czyli ok. 30% widocznego owłosienia, co powoduje, że zabieg musi być powtórzony.

Co się dzieje po depilacji? Czy te włoski, kiedyś odrastają?
Przy działaniu lasera niszczony jest zarodek włosa, który przestaje produkować nowe włoski – jednocześnie nie niszcząc tkanek dookoła. Wykonanie jednego zabiegu umożliwia pozbycia się nawet do 30% włosów, natomiast wykonanie serii 6 zabiegów gwarantuje usunięcie do 95% włosów, które już nigdy nie odrosną.

Jaką ilość zabiegów trzeba wykonać aby były widoczne rezultaty?
Rezultaty widoczne są tak na prawdę już po pierwszym zabiegu, ale żeby efekt był trwały należy wykonać serię około 6 zabiegów, raz na 4-6 tygodni. Najlepiej w okresie jesienno-zimowym. A dlaczego to już zaraz piszę.

Jakie są przeciwskazania do depilacji laserowej?
Świeża opalenizna, nadmiar słońca, używanie samoopalaczy – i właśnie dlatego, najlepiej jest się decydować na proces depilacji laserowej w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo przeciwskazaniem są również: wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (m.in. pęsetą, depilatorem, woskiem), ciąża, laktacja, aktywna opryszczka, choroby nowotworowe, choroby układu odpornościowego, HIV, łuszczyca, bielactwo, antybiotykoterapia, zażywanie ziół i leków światło uczulających m.in. skrzyp polny, nagietek, bratek, witamina A i E.

Czy depilacja laserowa boli?
Wydaje mi się, że dużo zależy od depilowanego miejsca. W moim odczuciu nogi były zupełnie do zniesienia. Po kilku strzałach laserem jest przykładany lód, co znacznie łagodzi jakikolwiek dyskomfort. A najlepszym antybólem jest zwykła pogawędka, podczas której zupełnie o wszystkim się zapomina. Nie wiem, jak w przypadkach innych partii ciała, ale słyszałam, że najbardziej daje o sobie znać miejsce bikini. Także nogi to chyba pryszcz.

Czy depilacja laserowa może podrażnić skórę lub wyrządzić na niej szkody widoczne do końca życia?
Jeśli zabieg wykonany jest laserem który ma wszystkie najważniejsze certyfikaty bezpieczeństwa, (FDA)  jest wykonywany przez odpowiednio przeszkolony personel, oraz jest poprzedzony konsultacją z wywiadem medycznym i próbą laserową to nie ma możliwości wyrządzenia jakiejkolwiek szkody. Trzeba także pamiętać o kilku zasadach, co można, a czego nie można robić po wykonaniu zabiegu laserowego. Jednym zdaniem – trzeba wybierać się do SPRAWDZONEGO miejsca i wykwalifikowanej osoby, która nie zrobi nam krzywdy. Ja zaufałam właśnie Depicenter w Poznaniu. :)

Jakie są koszty depilacji laserowej?
To wszystko zależy od miejsca. Ja miałam wykonaną depilację na nogach od kolan w dół – czyli łydki. Jest to cena 199zł za jeden zabieg. Ilość zabiegów najlepiej jest ustalać indywidualnie. Cały cennik w Depicenter znajdziecie TUTAJ.

Dla mnie i chyba dla każdej kobiety możliwość posiadany stale gładkich nóg to prawdziwy luksus i przede wszystkim ogromna wygoda. Ludzie pozbywają się owłosienia z naprawdę przeróżnych miejsc na swoim ciele – od pach, po miejsca intymne, twarz ramiona, a nawet sutki. Uważam, że jeśli ktoś ma jakikolwiek kompleks, np. kobieta z wąsikiem, albo mężczyzna z nadmiarem włosów na plecach, to powinien naprawdę bez skrępowania i zastanowienia skorzystać z tego typu zabiegu. Pomijam już kwestie estetyczne, ale naprawdę dla wygody i spokoju umysłowego jest naprawdę warto.

Teraz mogę cieszyć się gładkimi nogami, bez presji golenia ich i zaoszczędzając jeszcze bardziej swój cenny czas. Trochę to trwało, bo jak pisałam, między zabiegami musiało być te 4-6 tygodni przerwy, ale naprawdę warto. Nie ukrywam, że teraz zastanawiam się aby jeszcze do tego dorzucić pachy. :)

Polecam Depicenter w Poznaniu, św. Marcin 58/64 (II ALFA OD ZAMKU 7 pietro).  ♡
A JUŻ JUTRO WRAZ Z DEPICENTER BĘDĘ MIAŁA DLA WAS SUPER NIESPODZIANKĘ!
PROSTO POD CHOINKĘ! BĄDŹCIE CZUJNE I ŚLEDŹCIE MOJEGO FACEBOOKA.