Search here...
TOP
Przyjęcia i okoliczności

Moja propozycja pakowania świątecznych prezentów

Pakowanie świątecznych prezentów zawsze zostawiam na ostatnią chwilę. Nie przypadkowo… całkiem celowo. Na dzień przed Wigilią, kiedy cały dom lśni, a żywa choinka oświetla salon, puszczam w głośnikach świąteczne piosenki Michaela Buble i dopiero wtedy pakuję prezenty dla bliskich. Muszę przyznać, że uwielbiam to! To są właśnie takie małe szczegóły, które potrafią sprawić, że jeszcze bardziej czuję magię świąt Bożego Narodzenia. Dla tych chwil warto jest czekać cały rok. :)

1 2 3 4

W tym roku postawiłam na trzy motywy przewodnie jeśli chodzi o pakowanie i dekorowanie prezentów – dominuje przede wszystkim naturalny klimat, z gałązkami jodły, drewnem i przeplatanym złotem oraz srebrem. Całość jest niby minimalistyczna, ale i efektowna równocześnie. Nie wiem dlaczego, ale nie przepadam za „chodzeniem” na łatwiznę jeśli chodzi o możliwości zaskakiwania innych – wsadzenie prezentu do gotowej torby to dla mnie inna bajka, a raczej horror na odczepne. Do pakowania podarunków przykładam się również mocno, jak ich wybierania. Otrzymywanie niespodzianek spod choinki jest świetne, ale przyznajcie, że dawanie ich jest jeszcze przyjemniejsze, zwłaszcza osobom na których najbardziej nam zależy. Wtedy staranie się to zupełnie naturalna sprawa.

5

Jeśli chodzi o papier do pakowania to w tym roku pozytywnie zaskoczyło mnie… Pepco. Naprawdę! Natomiast dodatki, takie jak sznurek, wstążki czy plakietki, na których piszę się imię osoby do której ma trafić prezent, kupuję jak co roku w Empiku. Jak dla mnie dział papierniczy i dekoracyjny mają nieoceniony, zawsze tam znajdę to co potrzebuję. Wszelkie dekoracje, czyli brokatowe gwiazdki, mini woreczki czy serwetki z reniferami zamówiłam na PanTalerzyk. To chyba już jakaś tradycja, że co okoliczność lub okazja to do nich wracam. Gałązki jodły podkradłam z naszej choinki, a szklane mini reniferki (takie jak na prezencie dla Maksa) mam z Westwing – kompletnie o nich zapomniałam, marnowały się biedne, a teraz tak pięknie są wykorzystane. A te drewniane tabliczki z imionami to mój największy hit, jeśli chodzi o dekorowanie prezentu. Takie cuda znajdziecie np u Puzel i Letters of Mine. Bo ogranicza nas tylko wyobraźnia!

6 7 8 9 10 11

Czuję się zdecydowanie jak pomocnica Świętego Mikołaja. Prezenty leżą już spakowane pod choinką i czekamy teraz na jutrzejszą pierwszą gwiazdkę. :)

12

«

»

2 KOMENTARZY

  • Avatar
    Eva

    Pięknie zapakowane żałuję że w tym roku nie mam niestety czasu na tak piękna oprawę prezentów, rodzinka zrozumie ważne że prosto z serca ? Wam za to życzę spokojnych świąt w gronie najbliższych i szczęśliwego Nowego Roku :*

  • Avatar
    Wiola

    Jak pięknie , klimatycznie a przede wszystkim świątecznie , taki papier z pepco ? Nie wierzę :) Ja w tym roku idę trochę na łatwiznę :( praktycznie wszystko pakowane do torebek a jeden , wyjątkowy prezent dla synka będzie zapakowany w papier , przynajmniej będzie miał trochę zabawy z odpakowywaniem . Andżela a Wam całej rodzince życzę cudownych Świąt :) .

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.