Pola już jakiś czas temu dorobiła się swojego pierwszego, malutkiego pokoiku. Przeprowadziła się do niego prosto z naszej sypialni, gdzie początkowo miała stworzony kącik do spania. Teraz jestem zdania, że dziecko w okolicach roku powinno już mieć swoją własną przestrzeń, przeznaczoną tylko dla siebie, na przeróżne zabawy, relaks i sen. Nawet jeśli nie przesypia jeszcze samodzielnie całej nocy. W końcu może przebywać tam w dzień. Ze spokojem, w końcu na wszystko przyjdzie jeszcze czas…

Łóżeczko w pokoiku dziecięcym odgrywa tak samo ważną rolę, jak te, które stoi początkowo w sypialni rodziców. Po części to właśnie tutaj rozpoczynają się pierwsze samodzielne kroki, zarówno w zasypianiu, jak i wspinaniu się po barierce czy odkrywaniu nowych zabaw. Dlatego aranżacja tego miejsca była dla mnie tak bardzo ważna. Chciałam stworzyć dla Poli wyjątkowe miejsce, w którym będzie dobrze się czuła i błogo zasypiała. I chyba udało mi się to osiągnąć, zważywszy na to, jak przyłapuje ją na samodzielnym skradaniu się tutaj. :)

1 2

Tak jak dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia potrzebuje dużej dawki kontrastów, głównie w miejscu w którym leży i zasypia, to później już nie koniecznie. Owszem, te kolory nadal są potrzebne do zabawy i edukacji, ale w przypadku miejsca do spania już mniej. Spora dawka kolorów może je po prostu rozpraszać. Zresztą weźcie spróbujcie same odpocząć i wyciszyć się w takim miejscu. Dacie radę? W moim przypadku jest to niewykonalne. Dlatego przy aranżacji łóżeczka dla Poli sugerowałam się delikatnymi i stonowanymi barwami. Postawiłam na biel, beż i brudny róż. Czyli typowo dziewczyński klimat. Unikałam zbędnych bibelotów czy przesadnych dodatków. Nad łóżeczkiem powiesiłam baldachim i dekoracje z motywem zwierzątek. Niby to wszystko jest bardzo efektowne, ale nadal bardzo stonowane. Widzicie o co mi chodzi? :)

3 4 5 6

Przy tego typu aranżacjach chyba największą rolę (zaraz po łóżeczku) odgrywają tekstylia. Tak! To zdecydowanie one tworzą dany klimat i potrafią spiąć wszystko w jedność. Baldachim, jak i pościel w kropeczki są mojego projektu. Długo zastanawiałam się nad efektem docelowym jeśli chodzi o materiały. Pięknego baldachimu poszukiwałam dość długo, ale zawsze coś mi w nich nie pasowało. Ostatecznie postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektowałam coś według mojej wizji i oczekiwań, a całą resztą zajęła się Natalia z Fabryka Poduszek. Personalizacja w połączeniu z talentem to jest strzał w 10tkę do stworzenia pięknej aranżacji.

7 8 9 10

Tajemnicze, malutkie drzwiczki do Alicji w krainie czarów czy motyw zwierzątek i złotych gwiazdek są tutaj niczym wisienka na torcie. :)

11 12 13 14 15

A najważniejszy element tego miejsca, czyli łózeczko Pinio z kolekcji Marsylia to nasz największy hit. Mamy je od samego początku, kiedy tylko Pola się urodziła i służy nam po dziś dzień. Razem z nią przewędrowało z naszej sypialni do tego miejsca. Łóżeczko przetrwało nocne czuwania i harce, obgryzanie barierki przy ząbkowaniu, jak i zabawy z tatą, które możecie zobaczyć TUTAJ – test wytrzymałościowy zdany na 6 z plusem! O wyglądzie chyba wspominać za dużo nie będę, ponieważ będzie, że za bardzo faworyzuję markę Pinio, ale nic nie poradzę, że uwielbiam taki biały i prosty design w aranżacjach dziecięcych. Do tego tabliczka z imieniem. Cudo!

17 18 19

Łóżeczko – Pinio | Tekstylia i baldachim – Fabryka Poduszek | Głowa jelonka – Boramiri | Lusterko – Eclectic Living | Naklejki gwiazdki – Dekornik | Lampka – Pretty Bright Letters | Plakat – Toucan | Łabędź – Fashion Family | Poduszka gwiazda – Toto Design | Dywanik – Ikea | Mini drzwiczki – Babyloff | Wózek – Turkusowa pracownia | Lalki – Lalkametoo

Dajcie koniecznie znać, jak podoba wam się moja aranżacja łóżeczka w pokoju Poli. Może pochwalcie się też tym co same przyszykowałyście dla swoich najmniejszych? Jakie kolory i motyw u was dominują? :)