Instagram

Życie codzienne

Mogę wszystko, ale wcale tego nie chcę

Paź 1, 2018

Wiecie co, naszła mnie pewna refleksja. Można nawet rzec, że lekko egzystencjalna. Czy Wy też zauważyłyście, że wszyscy mówcy motywacyjni i ogólnie ludzie dookoła, którzy chcą kogoś zmobilizować, powtarzają zdanie „Możesz wszystko!”? Jest to najbardziej oklepane i najczęściej powtarzane powiedzenie. Może i nawet z fajnym przesłaniem i z odrobiną prawdy, tylko co wtedy gdy ktoś nie chce mieć wszystkiego? Bo ja wiem, że jeśli mocno się postaram to mogę wszystko, ale to wcale nie znaczy, że ja to wszystko chcę.

Wiecie czego najbardziej zazdroszczę dzieciom? Że one to dopiero mogą wszystko, mogą coś chcieć lub nie. Mogą śpiewać, biegać i tańczyć, kiedy tylko zapragną – w miejscach publicznych, nie patrząc na konsekwencje czy ocenę innych ludzi. Mogą być szczere, bardzo prawdziwe i bezpośrednie. Wybierają co chcą i co lubią. Nam dorosłym trochę brak tej odwagi. Pamiętacie, gdy pisałam o dziecięcych cechach, których sami powinniśmy się uczyć? O TUTAJ.

Kilka dni temu dostałam pewne pytanie od jednej z moich czytelniczek. Pytanie dotyczyło mojego blogowania oraz tego, dlaczego nie pojawiam się na ściankach i eventach, nie występuję w telewizji i nie biorę udziałów w kampaniach zagranicznych jak wszystkie popularne blogerki, tylko ograniczam się do samego bloga. Muszę przyznać, że z początku dało mi to trochę do myślenia – czy może faktycznie tak wygodnie się „rozsiadłam” przed tym ekranem monitora, że sama siebie ograniczam? Ale już po chwili zdałam sobie sprawę, że ja wcale nie chcę tego wszystkiego. Kocham blogować, robię to już tyle lat, że jest to dla mnie w pewnym stopniu sposób na życie, ale jestem tak sobie wierna, że nie potrafiłabym inaczej. W tym roku dostałam kilka propozycji o wystąpienie w telewizji śniadaniowej. Odmówiłam, bo za każdym razem gdy kolejny raz widzę tą samą blogerkę na kanapie, to mam wrażenie, że zaraz wyskoczy ona z mojej lodówki. Eventy i ścianki to kompletnie nie moja bajka, a na kampanie zagraniczne nie jestem po prostu jeszcze gotowa – nie odnalazłabym się na kilkudniowym wyjeździe bez dzieci (taka ze mnie szalona matka). Dlatego zastanawiam się, czy jest coś ze mną nie tak? Dużo osób mówi mi, że mogę wszystko, ale ja tego wszystkiego po prostu nie chcę. Chcę być sobie wierna i robić to co kocham – nawet jeśli moja cała energia skupia się głównie tutaj, na blogu i kampaniach oraz projektach przeprowadzanych na miejscu. Nie chcę robić coś wbrew sobie i swoim ideom. W przypadku blogowania – blogerki, które pojawiają się przy wszystkim i wszędzie tracą w moich oczach na wiarygodności, a przecież doskonale wiem, jak wygląda ten biznes o drugiej strony: trzeba bywać aby zaistnieć. Niby. Chociaż moim zdaniem nie zawsze. Ja jednak wolę inaczej – nie chce wszystkiego, chcę prawdziwości, jakości i szczerości. Chcę osiągnąć wszystko czego chcę, ale na swój sposób, na moich własnych warunkach… Blogowanie to tylko przykład tego wszystkiego. Na każdym kroku w życiu możemy spotkać różne tego typu przykłady.

Wydaje mi się, a raczej jestem tego pewna, że człowiek, których chce od życia wszystko, nigdy nie będzie szczęśliwy i zrealizowany. Taki człowiek stale będzie czuł niedosyt, będzie chciał więcej i więcej, goniąc niewiadomo za czym. Dlatego, czy nie lepiej jest doceniać to co się ma i po prostu być, tu i teraz? Myślę, że w tej kwestii, jednak powinniśmy uczyć się od tych dzieci, które mogą mieć wszystko, ale wcale nie wszystko chcą.

 • Reply
  Karolinazp
  Paź 2, 2018 at 07:36

  Tak pięknie napisałaś i sama sobie odpowiedziałaś na pytanie, że nie pozostaje nic innego jak napisać Angeliko zostań sobą. Nie zatraca się i nie wyskakuje z lodówki, nie musisz.

 • Reply
  PatrycjaO
  Paź 2, 2018 at 16:18

  Pamiętaj, najważniejsze żyć w zgodzie z samą sobą❤

 • Reply
  Ewelina
  Paź 2, 2018 at 16:43

  Założyłam tydzień temu nowy profil na Insta, ponieważ poczułam wewnetrzna misję, że chce pewne treści puścić w świat. Bezinteresownie. Po kilku postach zaczęłam siebie pytać, czy to ma sens. Naszły mnie myśli o rozpowszechnianiu profilu, reklamie i… poczułam najpierw strach, następnie obrzydzenie a pozniej doszłam do wniosku, że ja nie chcę tego wszystkiego robić! Nie chce być sławna, nie potrzebuje współpracy, nie chce reklamy. Świadomie rezygnuję! Nie trzeba chcieć wszystkiego. Nie jestes sama! Najważniejsze, żeby robić to, co się chce a nie to co nam narzucają czy też to, co należy zrobić. Pozdrawiam. E.

  • Zatrzymując czas
   Reply
   Zatrzymując czas
   Paź 4, 2018 at 16:12

   Czasem najgorzej jest wpaść w ten wir „popularności internetowej”, łatwo się zatracić lub zostać kimś innym. Grunt to zawsze w porę się obudzić i być po prostu sobą – mega oklepany tekst, ale najprawdziwszy na świecie :)

 • Reply
  M
  Paź 3, 2018 at 18:31

  Z jednej strony fajnie byłoby Cię „gdzieś” zobaczyć, ale z drugiej, gdybyś pojawiła się wśród takich „twórców z lodówki”;) to zastanawiałabym się, co ty tam robisz;) Chyba lepiej iść swoją drogą i robić po swojemu, bo wydaje mi się, że będąc 55 osobą reklamującą ten sam produkt w ciągu miesiąca, to w ogóle nie jest się wiarygodnym. Swoją drogą to ciekawy temat, trochę Ci zazdroszczę, że masz wiedzę jak współpracę wyglądaj od kuchni. jak ktoś wciska kity, to od razu wiesz;) Ja dwa razy zaufałam reklamie blogerek i jak się przekonałam, że wyrzuciłam kasę w błoto to było mi po prostu przykro;) A mam świadomość, że nie trudno się teraz naciąć, a mimo to skusiłam się. Od osób z kilkudziesięcioma tysiącami obserwatorów już się jednak czegoś oczekuje, a nie masówy.

 • Reply
  Paulina z simplistic.pl
  Paź 5, 2018 at 14:41

  Wydaje mi się, że sformułowanie „Możesz wszystko!” kierowane jest głównie do osób będących w gorszej sytuacji, myślących, że lepsze czasy nie nadejdą i nie widzą siły, jaką w sobie mają. :)

 • Reply
  weronika
  Paź 7, 2018 at 23:27

  Możesz wszystko jest bardziej szkodliwe, niż pomocne.

 • Reply
  Faworyci top model 2018
  Paź 28, 2018 at 18:54

  Świetna refleksja! Bardzo klimatyczne masz tutaj zdjęcia :) Pozdrawiam!

Leave a Reply

Instagram