Search here...
TOP
Parenting

Mama…

Mama to jedna osoba, która jest najbardziej empatyczna na świecie i wykonuje przy tym pracę kilkunastu ludzi naraz. Za darmo. Od bycia mamą nie ma zwolnienia, nie ma L4 czy urlopu na żądanie. Do tej roli nie da się w żaden możliwy sposób przygotować, nie ma tu instrukcji obsługi czy pilota sterowania z pauzą lub wyłącznikiem. Tutaj każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego. Są gorsze i lepsze chwile, nieprzespane noce, stres, obawy, a także strach… Więc jeśli to wszystko jest takie ciężkie to dlaczego się na to decydujemy? Bo pomimo tego, że wychowywanie dzieci to najtrudniejsza rola na świecie, to nie ma nic piękniejszego niż szczere i prawdziwe macierzyństwo. Te, które nie mają dzieci – niech uwierzą mi na słowo.

Dzieci może i nas osłabiają, wysysają energię każdego dnia i są powodem wielu obaw czy zmartwień, to równocześnie są naszą największą siłą, motywacją i motorkiem napędowym do działania. Nie wiem, jak w Waszym przypadku, ale w moim to w 100% się sprawdza. Macierzyństwo zmieniło całe moje życie. Uważam, że na lepsze. Teraz mam cel, siłę i motywację aby każdego kolejnego dnia być jeszcze lepszą wersją samej siebie, właśnie dla dzieci, ale też przede wszystkim dla samej siebie. To jak korzyść dla obu stron.

Dziś Dzień Mamy więc wypadałoby napisać coś w tym temacie, ale wiecie co…. z okazji tego dnia, życzę sobie i Wam, znacznie więcej cierpliwości i wytrwałości, dodatkowych rąk i oczu dookoła głowy, aby doba miała więcej godzin, a krótki sen szybciej nas regenerował. Życzę również głuchoty na marudzenie dzieci i automatycznej sprzątaczki po ich zabawach, abyśmy wszystkie tak się nie przejmowały i przede wszystkim odrobinę wyluzowały. Inaczej zwariujemy! Macierzyństwo to piękna podróż, nawet jeśli jest tak kręta i pod górkę. ♡

«

»

2 KOMENTARZE

  • Avatar
    Patrycja

    Piękne słowa <3. Aż łezka mi się w oku zakręciła ;). Dodałaś mi siły,bo w ostatnich tygodniach mam ich co raz mniej :(. Mam męża,a coraz częściej czuję się jak samotna matka :(.

  • Avatar
    Wera

    Witaj Angelko. Piękny tekst i widać iż jesteś wspaniałą matką. Pozwolę się jednak nie zgodzić ze zdaniem, iż macierzyństwo to najwspanialsza rzecz w życiu-i że kobitki bez dzieci mają wierzyć na słowo. Jestem pewna, że 95% kobiet podziela Twoje zdanie= w tym te, które dzieci nie mają- ale nie można założyć, iż dla wszystkich to rzeczywiście najcudowniejsza rzecz. Wydaje mi się, że są kobiety, w zdecydowanej mniejszości, ale jednak, które zwyczajnie nie chcą być matkami i dla których wcale nie byłaby to najwspanialsza rola a krzywda i dla nich i dla dzieci. Powodów może być wiele, przede wszystkim psychika. Przyznam, iż bardzo mnie bolało, gdy moja najbliższa (jak mi się wydawało) przyjaciółka, wiedząc o moich problemach, o tym, że uwielbiam rodziny i lubię dzieci ale zwyczajnie czuję, iż nie chcę i nie powinnam mieć własnych (zajęło mi dużo czasu aby się przed sobą do tego przyznać), bagatelizowała mój punkt widzenia pod hasłem, że jak spotkam właściwą osobę, to poczuję iż chcę być matką, Otóż nie, nie w tym rzecz, I trochę mi smutno, że jakoś mało miejsca jest dla tych co czują inaczej. Że podpina się to pod kategorię ,,jeszcze nie wiesz jak to jest, ale jak będziesz miała dzieci, to zrozumiesz”. Ja nie chcę ryzykować fundowania mojemu dziecku dzieciństwa i późniejszego życia, które mogłoby być nie do końca szczęśliwe, Tak samo dalej będę wspierać i cieszyć się z rodzin z dziećmi, tak czuję, iż ja matką nie zostanę bo nie chcę nią być. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę spełnienia tego wszystkiego o czym napisałaś w poście <3.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

INSTAGRAM @ZATRZYMUJACCZAS