Pola w okolicy swojego roczku wyeksmitowała z naszej sypialni, prosto do swojego pierwszego samodzielnego pokoiku – część z łóżeczkiem mogłyście zobaczyć np TUTAJ. Można by teraz pomyśleć, że cała sypialnia pozostała tylko dla nas, ale nic z tych rzeczy. Szczęście spokoju rodziców nie potrwało zbyt długo, gdyż na jej miejsce prędko wskoczył młodszy brat urządzając się tutaj całkiem pokaźnie. I tak to właśnie teraz wygląda. :)

Może już wiecie lub nie, ale jestem przeciwna spaniu w łóżku razem z dzieckiem. Chodzi tu po części o przyzwyczajenia, bezpieczeństwo i wygodę. Nie ingeruję jeśli ktoś robi inaczej, ponieważ wiem, że to bardzo indywidualna sprawa. My zdecydowaliśmy się na łóżeczkową dostawkę w bardziej kryzysowych sytuacjach (którą wam jeszcze pokażę) oraz aranżację niezależnego łóżeczka dla niemowlaka w kąciku naszej sypialni, tak aby maluszka mieć blisko, pod ręką, ale równocześnie aby nie tracić tej naszej dorosłej prywatności. I tą drugą opcję właśnie wam teraz pokażę.

1

Na ten kącik część z was już nie mogła się doczekać. Stale mnie wypytywałyście, jak to wszystko wygląda i jakie mogę podrzucić inspirację dla chłopca. Obiecuję, że z każdym kolejnym miesiącem Maksa tych inspiracji chłopięcych będzie więcej. Dziś zaczynamy od jego kąciku i pomysłu na istne chłopięce senne królestwo, które znajduję się tuż pod gwiazdami…

2 3

Łóżeczko niemowlęce w kształcie domku to dla mnie totalny hit! Do tej pory spotykałam się z takimi głównie dla starszych dzieci, a tu taka miła niespodzianka, którą znalazłam u Stokke. Opcja z przewijakiem, organizerem i daszkiem idealnie uzupełnia te miejsce. Jednak samo łóżeczko to nie wszystko, całą przestrzeń dziecięcą „robią” tutaj dodatki oraz tekstylia. Jestem zdania, że to właśnie od nich zależy w jakim stylu będzie komponowała się całość. Czy będzie kolorowo, w bardzo dziecięcych wzorach czy może delikatnie i np w Skandynawskim stylu? Znając mnie, mogłyście już się domyślić, że postawię na drugą opcję. :)

Łóżeczko domek, księżyc w pełni, gwieździste niebo, przepiękna pościel w dziecięcym wzorze, spersonalizowana tabliczka z imieniem oraz panująca biel, czystość i naturalne drewno to mój pomysł na aranżację sypialnianego kącika dla najmniejszego chłopca. Tak właśnie mieszka sobie i śpi Maksiu w naszej sypialni. W kąciku, mający swoją własną przestrzeń od samego początku. Całość zobaczcie sobie poniżej, mam nadzieję, że moja inspiracja dla was zostanie zaspokojona. :)

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Łóżeczko domek – Stokke | Tabliczka z imieniem – Pinio | Pościel, poduszka królik, poduszka księżyc i lustro – Eclectic living & MoHome | Prześcieradło i ochraniacz – Fabryka poduszek | Księżyc w pełni i gwiazdki – Dekornik | Chmurka – Fashion Family | Dywanik – Ikea