Lato to idealna pora aby zostać prawdziwym lodożercą! W końcu kto nie lubi lodów? Są idealne na ochłodę, przekąskę lub po prostu chęć zaspokojenie zjedzenia czegoś słodkiego. W związku z tym przygotowałam dla Was moje dwa ulubione przepisy na owocowe i zdrowe lody dla dzieci, ale i nie tylko – dorośli też mogą je smacznie zajadać. Przygotowanie ich jest banalnie proste! :)

LODY LEŚNE Z KOLOROWĄ POSYPKĄ

Wszystko czego potrzebujecie:
– foremki do lodów
– maliny, jeżyny, jagody (ilość według uznania)
– jeden jogurt grecki
– 3 duże łyżki miodu
– odrobinę kolorowej posypki cukrowej

Sposób przygotowania:

Miksujecie owoce i dodajecie do nich cały jogurt grecki i 3 duże łyżki miodu – tutaj możecie użyć blendera lub innego robota. U mnie świetnie się sprawdza BabyCook od Beaba, o którym już pisałam kiedyś na blogu (o TUTAJ). Póżniej ponownie wszystko miksujecie i wlewacie do foremek. Samą górę delikatnie przysypujecie kolorową posypką i gotowe. Wrzucacie do zamrażarki na ok 2-3 godziny i zajadacie!

LODY TRUSKAWKOWO-KOKOSOWE

Wszystko czego potrzebujecie:
– Foremki do lodów
– Woda kokosowa
– Wiórki kokosowe
– Kilka pokrojonych truskawek

Sposób przygotowania:
Ta wersja jest znacznie łatwiejsza i szyba w przygotowaniu. Wlewacie wodę kokosową do foremek, następnie myjecie i kroicie kilka truskawek na małe kawałeczki i wrzucacie luzem do wody w foremkach. Na samym końcu wsypujecie wiórki kokosowe i delikatnie „merdacie” foremką. Całość zamieszczacie w zamrażarce na ok 2-3 godziny i później zajadacie. Smacznego!

Koniecznie dajcie znać, jak Wam smakowało!