Search here...
TOP
Zabawki

Czas na spokojne zasypianie – moje faworyty do łóżeczka od Chicco

Wyobraźcie sobie taki scenariusz… godzina 19:00, kładziecie dziecko do łóżeczka, a ono raz dwa odpływa w błogi sen. Bez jęczenia, bez problemów i zbędnego czuwania. Po chwili macie cały wieczór wolny, możecie go wykorzystać jak tylko chcecie, a cały czas przeznaczyć tylko dla siebie. Brzmi cudownie, prawda? Po całym dniu wrażeń wygląda to jak nagroda, ale niestety, nie zawsze jest tak kolorowo. Życie często pisze swoje, zupełnie inne scenariusze. Zwłaszcza jeśli chodzi o usypianie dzieci, a w szczególności tych najmniejszych.

Wśród znajomych nasłuchałam się zabawnych opowieści, ale również rozpaczliwych historii podczas których przechodzili prawdziwy cyrk na kółkach w godzinach wieczornych przy łóżeczkach swoich pociech. W sumie to tyczyło się również popołudniowych drzemek. Niby to wszystko zależy od charakteru dziecka, a niby od dobrej organizacji i pomocy. Dziecko wyczuwa również nerwy i poirytowanie rodzica, a wtedy może być jeszcze gorzej – i takim oto sposobem kładziemy sobie sami kłody pod nogi. Gdybać można o tym godzinami, a prawda jest taka, że każde dziecko jest inne i potrzebuje zupełnie czegoś innego. Jedno niemowlę nie zaśnie w innym miejscu niż ramiona matki, a z kolei drugie potrzebuje zupełnej ciszy i spokoju w totalnym odosobnieniu. Nie mogę wypowiedzieć się za wszystkich, ale mogę podzielić się z wami moimi doświadczeniami i tym co naprawdę pomaga mi kłaść dziecko spać. Wydaje mi się, że w tej kwestii jestem dobrze zorganizowana, bo wielu rzeczy nauczyłam się na własnych błędach. A obecnie? Nie mam najmniejszych problemów z żegnaniem się z córką podczas każdego wieczoru czy popołudniowej drzemki. Taki sen to czysta przyjemność. :)

1

Pomińmy pierwsze tygodnie dziecka, gdzie maluch zasypia w każdym dowolnym miejscu, a najlepiej przy cycku matki. Skupmy się na chwili, kiedy niemowlę zaczyna bardziej interesować się światem i już same szumiące sensory nie wystarczają. W końcu szumu nasłuchało się jeszcze w brzuchu matki i tuż po urodzeniu. Później odkryło już nowe dźwięki i zaczęło wymagać znacznie więcej i więcej…

Najgorszym moim błędem było usypianie Poli na rękach. Chociaż przyznaję, że gdy była taka maciupka to nie był to żaden problem, ale już z każdym dodatkowym kilogramem… ten problem zaczynał się pojawiać. Odkryłam też, że nie sztuką jest sprawienie aby dziecko zasnęło, sztuką jest odłożenie go tak aby się nie obudziło. Trzeba było to natychmiast zmienić. Takim oto sposobem przestawiłam Pole na samodzielne zasypianie w łóżeczku. Z początku interesowała się wszystkim dookoła i to ją bardzo rozpraszało. Wtedy dałam jej pierwszy projektor z melodyjkami i to był ten strzał w 10tkę! Zarówno dla niej, jak i dla mnie.

3 4

Przyznam, że nawet nie zdawałam sobie sprawy, jaką siłę mają te wszystkie projektory z melodyjkami i jak bardzo wzbudzają one zainteresowanie wśród innych rodziców i dzieci. I przede wszystkim – nie zdawałam sobie też sprawy jak one ładnie wyglądają. Coś jednak musi być w nich magicznego, bo ja (a raczej Pola) na dzień dzisiejszy nie wyobrażamy sobie odstawić ich w kąt. Teraz naszym ulubionym usypiaczem jest różowy miś od Chicco z kolekcji First Dreams, o którego kilka z was już nawet pytało na moim instagramie.

Misiek Chicco nie dość, że jest ładny i bardzo delikatny to odwala naprawdę kawał dobrej roboty. Jeśli tylko zbliża się pora drzemki lub snu to wrzucam go Poli do łóżeczka. W tym czasie ona ogląda go, słucha, miętosi, przytula i gryzie. Generalnie jest czymś zajęta, ale przy tym bardzo zrelaksowana. Miś na brzuszku ma projektor z gwiazdkami, który co chwile zmienia kolory. I tak jak wcześniej projektory nie do końca mnie przekonywały – na ścianie lub suficie przypominały raczej plamy niż gwiazdki – to ten naprawdę daje rade. Do tego ma kilka spokojnych melodyjek, które są naprawdę przyjemne dla ucha i po 30 minutach same się wyłączają. Do tego czasu dziecko już słodko śpi, a miś odwala całe zadanie za rodziców – taki scenariusz przynajmniej jest u nas. :)

2IMG_6814

Co najlepsze, miś to nie jedyny projektor z melodyjkami, które oferuje nam np Chicco. Seria First Dream ma w swoim asortymencie znacznie więcej zabawkowych usypiaczy dla na najmniejszych. Np taką Tęczową Kostkę, którą tak samo można wrzucić do łóżeczka i która ma znacznie większe pole manewru z efektami świetlnymi i dodatkowymi odgłosami natury, lub taką kulę Next2Stars , którą montuje się na szczebelkach łóżeczka i tworzy super gwiezdny efekt na suficie. Zdecydowanie jest w czym wybierać, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Ale naszym faworytem jest zdecydowanie miś.

5 6

Żyjemy w takich czasach, że mamy ogromny wybór wśród gadżetów/zabawek, które ułatwiają nam życie i pomagają przy funkcjonowaniu z dzieckiem. Jestem zdania aby śmiało z nich korzystać. A jeśli już tak pięknie wyglądają, zadowalają dziecko i pomagają rodzicom to tym bardziej.

7IMG_5241

Miś to ulubiony kompan Poli, śpi z nim i zabiera ze sobą na różne wyjazdy i wycieczki. Pomaga nam zawsze i pewnie długo jeszcze z nami pozostanie. :)

Zabawki do usypiania – Chicco | Łóżeczko, regał – Pinio | Body – F&F | Prześcieradło, ochraniacz – Effii | Różowy kocyk – Ikea | Sukienka – Misimi | Tablica do pisania – CottonoveLove

«

»

7 KOMENTARZY

  • Avatar
    Asia

    Oj chyba drugi będzie chłopiec ?

  • Avatar
    Angie

    Czyżby niebieskie dodatki zwiastowały, że Pola doczeka się braciszka? ;)

  • Avatar
    salusiowa

    Rewelacyjne! Parka.. czyżby!?

  • Avatar
    Goś

    może się czepiam, ale posty prócz ładnych zdjęć powinny być opatrzone tekstem poprawnym językowo.

  • Avatar
    Adka

    Moi faworyci :-)

  • Avatar
    Amanda Niedrich

    Te misie da naprawdę urocze! Może skuszę się przy drugim dziecku… :)

  • Avatar
    Jola

    Ale przepiękne te misie :) Z resztą wszystkie zdjęcia niesamowite :) Czy może jakaś mama polecić dobry sklep z materacami dla takich maluszków? :)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.