Bycie mamą to jedna z najpiękniejszych ról na świecie, do tego stopnia, że wiele kobiet nie wyobraża sobie lepszego życiowego „zawodu” dla siebie. Mimo wszystko, między tą całą aurą wspaniałości, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile zadań i obowiązków musi spełniać taka mama każdego dnia. Ile musi dźwigać na swoich barkach oraz w ile ról musi się wcielać. Nie zawsze jest kolorowo i nie zawsze jest łatwo. Do tego zawodu nikt nie może jej przygotować, a życie i instynkt macierzyński najlepiej wszystko weryfikuje. Bycie mamą to praca na pełen etat i bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych. Nie można wziąć urlopu lub L4, ponieważ mały i nieprzewidywalny szef decyduje o wszystkim. W sumie, urlop macierzyński lub wychowawczy trudno jest nazwać urlopem, bo to właśnie w tym czasie pracujemy na najwyższych obrotach i odgrywamy najwięcej ról i zawodów równocześnie.

1

Mama podczas każdego dnia musi wcielić się w:

1. Sprzątaczkę – ponieważ bałagan rośnie wraz z dzieckiem. A raczej nikt nie chce żyć w chaosie, więc między aktywnym dzieckiem mama musi znaleźć czas na pranie, odkurzanie, mycie naczyń i całą masę innych domowych obowiązków. Pamiętając, że dziecko obok stale jej potrzebuje.

2. Kucharkę – która gotuje oddzielnie dla dziecka i reszty rodziny, aby było zdrowo i smacznie. Sama w międzyczasie próbuje się załapać na ciepły posiłek.

3. Psychologa – ale z ogromnym dystansem do siebie. Mama w tej sytuacji musi również uważać aby sama nie wylądowała na kozetce innego psychologa. Empatię, zrozumienie i całą masę porad musi mieć w jednym palcu.

4. Lekarza – ponieważ już samym spojrzeniem wie czy pacjentowi coś dolega. A buziak lub przytulenie działają lepiej niż wszystkie lekarstwa świata.

5. Animatora zabaw – z całą dawką pomysłów i niekończącej się energii. Bo mama musi pamiętać, że dziecko nie odpoczywa, ono ładuje akumulatory. Trzeba być na to zawsze i wszędzie gotowym.

6. Osobistego stylistę – który raczej kupuje więcej rzeczy dla dziecka niż dla siebie.

7. Nauczyciela – z ogromną dawką cierpliwości. Mama dba o to aby jej uczeń był najzdolniejszy i najbystrzejszy na świecie.

8. Ochroniarza – który lepiej działa niż FBI. Ma oczy dookoła głowy i słyszy najcichsze pisknięcie. Potrafi przewidzieć każde potencjalne zagrożenie i zawsze jest gotowa do akcji.

9. Fotografa – bez znaczenia czy z aparatem w telefonie czy profesjonalnym sprzętem. Nie obejdzie się bez codziennych dawek sesji zdjęciowych, nawet w najdziwniejszych miejscach czy okolicznościach. Każdy kadr z dzieckiem to dla mamy istne arcydzieło.

10. Osobistego asystenta – który decyduje o każdym aspekcie życia podopiecznego, aż do jego pełnoletności.

I w sumie można by tak wymieniać znacznie więcej i więcej… Mama to zawód, rola i styl życia. Każda mama zasługuje na medal za wszystkie trudy i starania, którym stawia czoła każdego dnia.

2

Marka Canpol babies przygotowała kampanię społeczną „MAMA NA MEDAL”, która ma na celu docenienie każdej mamy. Pamiętaj, nie daj sobie wmówić, że to co robisz jest mało wartościowe i mało znaczące. Bycie mamą to najtrudniejszy i najbardziej odpowiedzialny zawód świata. Dający ogrom radości i satysfakcji, a jednocześnie będący wielkim powodem do dumy.

Zobacz ten film, wczuj się i jeszcze raz zastanów się nad tym, jak ważną rolę odgrywa mama podczas każdego dnia.

Zajrzyj koniecznie na Mamanamedal.pl, poczytaj więcej o całej kampanii i zainspiruj się energią od innych SUPER MAM. Poczuj dumę z bycia mamą! :)

grafika_mama_na_medal

***
A jako motywacje z mojej strony, za codzienne trudy i starania, mam dla was genialny KONKURS, w którym do wygrania jest 5 kompletów koszulek (kolor losowy) i bransoletek akcji Mama na medal. Wszystko co musicie zrobić to odpowiedzieć pod tym postem na jedno proste pytanie:  – Dlaczego Twoim zdaniem każda mama zasługuje na medal? Konkurs trwa do 4 lipca, a do 8 lipca ogłoszę wyniki. Trzymam kciuki! :)

Zwyciężczynie konkursu:
– Marzena marzenacom@op.pl
– Dagmara dagmara.wieckowska@gmail.com
– Kamila kmlprus@gmail.com
– AgataW agatkaawojciechowska@gmail.com
– Ania ann.pluszczyk@gmail.com

GRATULACJE! Bardzo proszę o kontakt wraz z podaniem rozmiaru koszulki, adresu i numeru dla kuriera. :)