Search here...
TOP
Parenting

10 zawodów, w które musi wcielić się mama podczas każdego dnia. Ja jestem mamą na medal, a ty? + KONKURS

Bycie mamą to jedna z najpiękniejszych ról na świecie, do tego stopnia, że wiele kobiet nie wyobraża sobie lepszego życiowego „zawodu” dla siebie. Mimo wszystko, między tą całą aurą wspaniałości, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile zadań i obowiązków musi spełniać taka mama każdego dnia. Ile musi dźwigać na swoich barkach oraz w ile ról musi się wcielać. Nie zawsze jest kolorowo i nie zawsze jest łatwo. Do tego zawodu nikt nie może jej przygotować, a życie i instynkt macierzyński najlepiej wszystko weryfikuje. Bycie mamą to praca na pełen etat i bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych. Nie można wziąć urlopu lub L4, ponieważ mały i nieprzewidywalny szef decyduje o wszystkim. W sumie, urlop macierzyński lub wychowawczy trudno jest nazwać urlopem, bo to właśnie w tym czasie pracujemy na najwyższych obrotach i odgrywamy najwięcej ról i zawodów równocześnie.

1

Mama podczas każdego dnia musi wcielić się w:

1. Sprzątaczkę – ponieważ bałagan rośnie wraz z dzieckiem. A raczej nikt nie chce żyć w chaosie, więc między aktywnym dzieckiem mama musi znaleźć czas na pranie, odkurzanie, mycie naczyń i całą masę innych domowych obowiązków. Pamiętając, że dziecko obok stale jej potrzebuje.

2. Kucharkę – która gotuje oddzielnie dla dziecka i reszty rodziny, aby było zdrowo i smacznie. Sama w międzyczasie próbuje się załapać na ciepły posiłek.

3. Psychologa – ale z ogromnym dystansem do siebie. Mama w tej sytuacji musi również uważać aby sama nie wylądowała na kozetce innego psychologa. Empatię, zrozumienie i całą masę porad musi mieć w jednym palcu.

4. Lekarza – ponieważ już samym spojrzeniem wie czy pacjentowi coś dolega. A buziak lub przytulenie działają lepiej niż wszystkie lekarstwa świata.

5. Animatora zabaw – z całą dawką pomysłów i niekończącej się energii. Bo mama musi pamiętać, że dziecko nie odpoczywa, ono ładuje akumulatory. Trzeba być na to zawsze i wszędzie gotowym.

6. Osobistego stylistę – który raczej kupuje więcej rzeczy dla dziecka niż dla siebie.

7. Nauczyciela – z ogromną dawką cierpliwości. Mama dba o to aby jej uczeń był najzdolniejszy i najbystrzejszy na świecie.

8. Ochroniarza – który lepiej działa niż FBI. Ma oczy dookoła głowy i słyszy najcichsze pisknięcie. Potrafi przewidzieć każde potencjalne zagrożenie i zawsze jest gotowa do akcji.

9. Fotografa – bez znaczenia czy z aparatem w telefonie czy profesjonalnym sprzętem. Nie obejdzie się bez codziennych dawek sesji zdjęciowych, nawet w najdziwniejszych miejscach czy okolicznościach. Każdy kadr z dzieckiem to dla mamy istne arcydzieło.

10. Osobistego asystenta – który decyduje o każdym aspekcie życia podopiecznego, aż do jego pełnoletności.

I w sumie można by tak wymieniać znacznie więcej i więcej… Mama to zawód, rola i styl życia. Każda mama zasługuje na medal za wszystkie trudy i starania, którym stawia czoła każdego dnia.

2

Marka Canpol babies przygotowała kampanię społeczną „MAMA NA MEDAL”, która ma na celu docenienie każdej mamy. Pamiętaj, nie daj sobie wmówić, że to co robisz jest mało wartościowe i mało znaczące. Bycie mamą to najtrudniejszy i najbardziej odpowiedzialny zawód świata. Dający ogrom radości i satysfakcji, a jednocześnie będący wielkim powodem do dumy.

Zobacz ten film, wczuj się i jeszcze raz zastanów się nad tym, jak ważną rolę odgrywa mama podczas każdego dnia.

Zajrzyj koniecznie na Mamanamedal.pl, poczytaj więcej o całej kampanii i zainspiruj się energią od innych SUPER MAM. Poczuj dumę z bycia mamą! :)

grafika_mama_na_medal

***
A jako motywacje z mojej strony, za codzienne trudy i starania, mam dla was genialny KONKURS, w którym do wygrania jest 5 kompletów koszulek (kolor losowy) i bransoletek akcji Mama na medal. Wszystko co musicie zrobić to odpowiedzieć pod tym postem na jedno proste pytanie:  – Dlaczego Twoim zdaniem każda mama zasługuje na medal? Konkurs trwa do 4 lipca, a do 8 lipca ogłoszę wyniki. Trzymam kciuki! :)

Zwyciężczynie konkursu:
– Marzena marzenacom@op.pl
– Dagmara dagmara.wieckowska@gmail.com
– Kamila kmlprus@gmail.com
– AgataW agatkaawojciechowska@gmail.com
– Ania ann.pluszczyk@gmail.com

GRATULACJE! Bardzo proszę o kontakt wraz z podaniem rozmiaru koszulki, adresu i numeru dla kuriera. :)

«

»

77 KOMENTARZY

 • Avatar
  Daria B.

  Jak wiadomo, mama jest konstrukcją niezwykłą i wielozadaniową. Potrafi, niczym struś pędziwiatr, przemieścić się w zawrotnym tępię kilkanaście metrów dalej, gdy tylko usłyszy płacz swojego dziecka gdzieś na drugim końcu placu zabaw. Potrafi także ze zwinnością różowej pantery przeszukać cały dom i znaleźć ukochaną zabawkę dziecka. Mama nie sypia, mama zawsze czuwa. Przez sen, nie uderzając o żadne meble, jak nietoperz z echolokacją , potrafi odprowadzić z powrotem pociechę do łóżka lub utulić ją do snu. Ale to nie koniec wyczynów każdej „zwykłej” matki!, superkobiety!, która się ukrywa pod pseudonimem „kura domowa”. Każda z nich posiada także niezwykłe talenty, o których nie wie nawet jej mąż. Z wszystkim daje sobie radę sama. Na co dzień nie wyróżnia się z tłumu wśród innych matek, ale zaglądając jej w oczy wiesz, że jest iniemamocna :). Jest Panią swojego losu i bohaterką domu. Dlatego Każda mama zasługuje na medal ..

 • Avatar
  Monika

  Mamy nie mają wyboru ; D moja wychowała piątkę wspaniałych dzieci i zawsze ciekawiło mnie, że potrafi robić 5 rzeczy na raz. Rano pracowała, potem wyprawiała nas do szkoły, robiła obiad dla 7-miu osób, w międzyczasie sprzatala, robiła pranie… teraz dojdzie jej bycie babcią dwóch wnuczat na raz. Sama będę mogła się przekonać jak ciężką pracę wykonywała juz w grudniu. Mamy są nie do zastąpienia nawet przez najlepszych ojców. Osobiście nigdy nie pozwolę powiedzieć że mamy leżą i pachną… Nawet nie ma kiedy ; D a najpiękniejsze jest to że rzadko się zdarza żeby na to narzekały, czym zasługują na medal, jak i na tytuł Mistrzyni do końca świata ;)

 • Avatar
  Karolina woźniak

  KAżda matka jest Super bohaterka Dnia codziennego,taj jak JA. Mojej super mocy niejeden superman by pozazdrościł. Drzemie we mnie taka magiczna siła która sprawia,że mogę przegryżć tetnicę lwu czyhającemu na moją pociechę. Ta moc każe mi strzec potomstwa,, reagować na każde piśnięcie , odrzucać grzechotniki spod nóg naszych pociech gołymi rękoma i zdobywać tylko najlepsze pożywienie. Nadludzka moc,która we mnie drżemie strzeże mojego dziecka-jestem Mamą niezniszczalnym monstrum które bez snu, pożywienia i mając tylko dwie ręce potrafi gotować ,sprzątać ,prać i łapać wrzątek wylewający się na dziecko JEDNOCZEŚNIE. Takie to zwierzęce a zarazem tak ludzkie i oczywiste. Dlatego każda z nas,Mama, zasługuje na medal!

 • Avatar
  paolina paolina

  Każda z Nas jest inna, jedna młodsza druga starsza. Jedna ma jedno dziecko, inna kilkoro. Jedna mama zajmuje się tylko domem i dziećmi zaś inna w tym czasie robi karierę ALE KAŻDA Z NAS ZASŁUGUJE NA MEDAL! Dlatego, że dla każdej z Nas na pierwszym miejscu zawsze stoi dziecko, Jego potrzeby. Zawsze znajdziemy czas na zabawę,naukę. Nie ważne czy zdążymy posprzątać, na czas ugotować, wyjść do przyjaciółki, poczytać książkę.. I wstawanie w nocy nie jest dla Nas przeszkodą. Myślę, że każda mama daje z siebie wszystko to comoze i na ile starczajej sił dla swoich dzieci.
  WIĘC WSZYSTKIE ZASLUGUJEMY NA MEDAL :-) !!!

 • Avatar
  Aleksandra

  Mamy to najsilniejsze kobiety na świecie! Psychicznie, jak i fizycznie. Silniejsze niż niejeden superbohater!

 • Avatar
  Kasua

  Według mnie każda mama zasługuje na medal bo to właśnie ona nosiła maluszka przez 9 miesięcy i po trudach wydała małą istotkę na świat. Zapomniała szybko o bólu by móc otoczyć opieką swoją małą pociechę. Mama jest zawsze. Nie ważne jak bardzo zmęczona,śpiąca, głodna,zdenerwowana-zawsze gdy maluch jej potrzebuje biegnie mu z pomocą.Każda mama ma swoje własne wyobrażenie o tym jak wychować dziecko,ale każda wie,że robi to w taki sposób by jej maleństwo było szczęśliwe i niczego mu nie brakowało,a zwłaszcza miłości.

 • Avatar
  Ania

  Moja inspiracja,  moja motywacja, nauczyciel. Wybacza błędy i daje poczucie ogromnej satysfakcji. Taka jest moja córka dla mnie. Uważam, że nie każda mama zasługuje na medal, napewno nie taka, która zostawia dziecko w szpitalu patrząc na własną wygodę. Nie miałam kogo naśladować w byciu mamą. Stałam się nią samą wraz z urodzeniem córki. Sama do wszystkiego doszłam, ucząc się od mojego dziecka. Moja córka jest moja inspiracją, moim motywatorem jak być najlepszą mamą na świecie, jest nauczycielem matczynej miłości, dla jej uśmiechu codziennie wspinam się  na wyżyny swoich możliwości (a nawet wyżej :-)) by dom wyglądał na przepełniony miłością, by garnki zawsze były do syta pełne, by moje dziecko mogło każdego dnia razem poznawać świat trzymając mnie za rękę. Na medal zasługuje mama która trwa przy swoim dziecku, jest na wyciągnięcie małej rączki bądź stłuczonego kolanka. By nakarmić kiedy jest głodne i przebrać kiedy się ubrudzi aż w końcu po to by przytulić i powiedzieć kocham, zasypiać każdego dnia o 3 w nocy, wstawać skoro świt i być gotową na wyzwania następnego dnia.

 • Avatar
  Magdalena

  Kobieta została obdarowana najcenniejszym darem – bycie matką. Nosimy najukochańszą istotę 9 miesięcy pod sercem i mimo,że jeszcze nie wiemy nic o swoim dziecku,to już je kochamy. Miłość bezwarunkowa. Kobieta zostaję matką już od chwili kiedy rośnie w niej nowe życie i moim zdaniem właśnie za to zasługuje na medal! :)

 • Avatar
  Magda

  Niektóre matki nie tylko nie zasługują na medal, one nawet nie zasługują na to by być matkami. Ale zostawiając takie patologie i wracając do mam z prawdziwego zdarzenia..
  Bycie mamą to najpiękniejsza rzecz w życiu kobiety, nie da się z tym nie zgodzić. Ale obok radości z każdego dnia z tym małym człowiekiem, jest również strach, ból, zmęczenie, zrezygnowanie. Nie oszukujmy się, że życie matki jest usłane różami. Każdego dnia, każda mama, zmaga się z problemami. Obok tych małych niebieskich oczu jest zlew pełen naczyń, obok radosnych historii z kolorowych książeczek szara rzeczywistość, obok dumy z pierwszych kroków ogromny strach przed upadkiem.
  Mama zmaga się z rzeczywistością, zmagając się również z sobą. Pokonuje własne słabości i lęki, pokonuje ból, potrafi robić milion rzeczy na raz, a i tak znajduje radość i sens życia w każdym spojrzeniu tych małych, błyszczących, ciekawskich oczu.

 • Avatar
  Gosia

  Każda mama musi się nauczyć swojej roli. Jednej nauka trwa dłużej innej krócej. Jednak każda wie ze musi być dla dziecka wszystkim. Po nocnym wstawania, tysiącach zmieniany pieluch, kupie brudnych ubranek i jeszcze tych do wyprasowania w końcu dzielna mama znajduje czas dla siebie. I w tej chwili rozbiera się głos „mamo mamo” i chwila beztroski mija. Każda matka to zna, a jednak dziecko jest najważniejsze nawet kosztem siebie. To poświęcenie się dla dziecka jest dla matki jak misja. Mamy mają moce Super bohaterki i je używają w życiu aby rodzina była szczęśliwa. Na końcu każda mamusia patrzy na siebie ale jak już znajdzie chwile czasu jest przeszcześliwa. Dlatego właśnie każda mama zasługuje na mega medal. ☺

 • Avatar
  Marta Sz.

  Uważam, że prawie każda mama zasługuje na medal. Nie piszę każda, ponieważ czasami jest tak, że poprostu któraś mama porzuca swoje dziecko nie interesując się co się z nim stanie i nie dba o jego bezpieczeństwo. I wtedy na prawdziwy medal zasługuje osoba, która mimo, że nie jest biologiczną mamą dzieciątka, daje mu poczucie bezpieczeństwa, kocha ponad wszystko, zapewnia szczęście i wzbudza poczucie własnej wartości. Stwarza mu prawdziwy dom, którego nie dała mu rodzona matka. I ta osoba, która temu dziecku daje to co najważniejsze – miłość, zasługuje na miano mamy na medal. Marzę o tym, aby te wszystkie porzucone dzieci, które nie miały tyle szczęścia co dzieci zrodzone z prawdziwej miłości, znalazły swoje mamy, które będą je przytulać, kochać i dbać o to by były szczęśliwe. Aby mogły w przyszłości powiedzieć -to moja Prawdziwa Mama na medal!

 • Avatar
  Joanna A

  Bo każda Mama bez wyjątku wykonuję kawał świetnej roboty. Nasza intuicja sprawia, że potrafimy czytać w myślach naszych dzieci, jesteśmy supermamami, które ratują zabawki z opresji przed złem i okrutnym światem, potrafimy stworzyć coś z niczego, mamy super uzdrawiające moce w postaci buziaków, dotyku i przytuleń, znamy wszystkie odpowiedzi na pytania naszych dzieci i wiele innych super mocy, które mamy i które sprawiają, że każda z nas – mam jest mamą na medal.

 • Avatar
  Anna

  Bycie mamą jest czymś niesamowitym i cudownym o czym przekonuję się codziennie od 4 miesięcy. Każdy dzień jest pełen obowiązków z których staram się wywiązywać jak najlepiej ale najważniejsza jest ONA… nasza córeczka, największy skarb i największy cud. Codziennie uczę się jak najlepiej się nią opiekować i wychowywać tak aby niczego jej nie brakowało. Każda mama zasługuje na medal ponieważ jest w stanie zrobić dla swojego dziecka wszystko, a oprócz tego zajmuje się domem… i jak wiadomo obowiązków jest sporo. Dziecko jest najważniejsze i jeden jego uśmiech czy dotyk tych maleńkich rączek sprawia, że nic innego się nie liczy, a zmęczenie jakoś samo mija. Medal jest nagrodą, a tak naprawdę medalem dla nas mam jest właśnie nasze dziecko :)

 • Avatar
  Agata

  Każda mama zasługuje na medal gdyż „mama” jest niezastąpiona! Wykonuje wszystkie rzeczy o których pisałaś i wciela się w rożne role. Nigdy nie narzeka że jej ciężko i chciałaby odpocząć od dzieci! A nawet gdy na chwile zostawia je pod opieką bliskich osób by pójść do fryzjera, kosmetyczki czy na zakupy lub kawę z koleżanka bez swojej pociechy, myśli o niej nieustannie… Co robi, czego nowego się w tym czasie nauczyła… I tak na prawdę mama chce jak najszybciej wrócić do domu by zobaczyć na twarzy malucha przecudowny uśmiech i radość w oczach! Uczucia ktore towarzyszą mamom, są nie do opisania! Mama pracuje do granic swoich możliwości i robi nawet więcej niż może! Taka w każdej mamie drzemie siła! Niech wszystkie mamy będą z siebie dumne!!!

 • Avatar
  Marta.

  Dokładnie , Każda mama zasługuje na medal ! I tutaj, nie nie jestem mamą. Ale mam dwie wspaniałe koleżanki które od samego początku kiedy się dowiedziały że są w ciąży od razu pokochały swoje „małe skarby „. I szczerze ? Z dziećmi są bardziej zorganizowane niż ja bez nich .. Jednak ma zawsze błysk w domu którego u mnie nie ma co szukać , bo po prostu mi się nie chce . Jest wspaniałą „kucharką ” a jej dania można by było sprzedawać w restauracjach , gdzie moje .. no lepiej ich nie próbujmy :) Gdy dziecko o coś pyta bądź ma problem zawsze mu pomaga, wspiera i motywuje . I nie mówię że każda mama ma być super kucharką czy ma mieć błysk w domu, nie nie o to chodzi , ona wcześniej miała całkiem inny styl życia taki jak ja ale- nie chce mi się to nie robię – ale się zmotywowała i dlatego jest teraz taka zorganizowana ! Dlatego zasługuje na medal(e) najlepiej w całusach od męża i dzieci :) Drugą „mamę” podziwiam jeszcze bardziej gdyż jej największy skarb boryka się z chorą . Zrezygnowała z kariery zawodowej za co ją ogromnie podziwiam . Ograniczyła życie towarzyskie i nie dlatego że chciała tylko dlatego, że dużo ludzi się od niej odwróciło w takiej sytuacji . Wspiera się z mężem ale czasem występują burze . Ale jest ciągle przy dziecku, walczy o jego zdrowie , o to żeby żyło mu się jak najlepiej. Ale walczy też o swoją miłość i stara się nie zapominać o sobie jako o „kobiecie ” „żonie ” i „przyjaciółce”. Za to ją podziwiam ! Ale tak naprawdę , ja kobieta nie mająca dzieci uważam – KAŻDA mama powinna być wspierana, motywowana i doceniana ! Każda z nich nie ważne czy pracuje zawodowo czy nie, czy w jej domu jest jak w pałacu czy nie , czy jej potrawy są lepsze niż u Gesslerowej, czy ma makijaż czy nie . Każda oddaje cząstkę siebie dziecku, rodzinie , „obowiązkom ” (w dużym zakresie tego słowa) i dlatego należą się im medale ! :)

 • Avatar
  Natalia

  Kazda mama zasluguje na medal bez wyjatku. Potrafi dwoic sie i troic, aby jej malenstwu jak i pozostalym czlonkom rodziny niczego nie zabraklo. Jest jak superbohaterka z komiksow dla dzieci o niezmierzonej sile i mocach ?

 • Avatar
  Małgosia

  Oczywiście, że każda mama zasługuje na medal, a to dlatego, że musi być w gotowości 24 godziny na dobę, bycie mamą to duży obowiązek, ciężka praca, za którą żaden pracodawca nie jest w stanie zapłacić, a i nawet nie byłoby go stać na to. Mama to prawdziwy bohater, jej nic nie jest straszne, ani kupka na ubranku, ani kolka, ani płacz, ani krzyk, zasługuje ona za to na medal.

 • Avatar
  Anna Walczak

  Każda mama zasługuje na medal przede wszystkim dlatego, że jest… Jedyna. W życiu każdego z nas pojawia się mnóstwo osób, ale matkę zawsze ma się jedną, jedyną, w zdrowiu i chorobie , na dobre i na złe, już od pierwszych chwil życia jest tuż obok. Czuwa nad każdym aspektem życia dziecka nie oczekując niczego w zamian. Przyjmuje zapłatę za swoją ciężka pracę w uśmiechach, drobnych gestach i takie warunki w pełni jej odpowiadają bo nie ma dla niej nic ważniejszego niż syte, zadbane, szczęśliwe dziecko. Matka stoi w centrum kręgu życia – daje życie i dba o nie ponad wszystko. Jestem dumna, że jestem Mamą i każdego dnia staram się zasłużyć na medal.

 • Avatar
  Sylwia

  Wszystkie mamy zasługują na medal bo są to najsilniejsze istoty na świecie. Matka dla swojego dziecka potrafi zrobić wszystko, dokonać rzeczy niemożliwych. Pomimo największego zmęczenia potrafi jeszcze brykać z dzieckiem aby tylko usłyszeć ten najsłodszy śmiech. Pomimo złości potrafi wybaczyć tym przepraszającym oczom. I pomimo smutku i bezsilności uśmiechniesz się i odpowiesz „nie jestem smutna kochanie, wydaje ci się” i się uśmiechniesz i będziesz dalej normalnie funkcjonować, bo jesteś dla tej małej dzieciny „całym światem” i pragniesz dla niej jak najlepiej.

 • Avatar
  Sylwia

  Za dar od Boga który posiadają tylko kobiety.. „Robienie wszystkiego na raz”. Dzięki temu potrafimy być wielofunkcyjnymi MAMAMI..

 • Avatar
  Kasia Cubała

  Jeszcze zanim zaszłam w ciążę macierzyństwo wydawało mi się takie proste. WYDAWAŁO. Już na wstępie w czasie ciąży przekonałam się jak ciężko może być przyszłej mamie, a to był poczatek tego Mont Everestu przecież. Każda mama zasługuje na medal, chociaż jesteśmy inne i chociaż nie każda miewa poranne mdłości, czy komplikacje porodowe, czy tez nie każda ma w domu dziecko z buntem 2latka. To zupełnie normalne, my mamy jesteśmy różne i nasze dzieci także. Ale to my mamy 9 miesięcy znosimy wszystko, kazdego kopniaka, każdą nocną zachciankę jedzeniową, czy zachciankę przytulania przez nasze dziecko pęcherza;) To my rodzimy, nie jest ważne czy siłami natury czy CC, rodziny czujemy ból, znosimy go. To my nie śpimy nocami i dniami bo karmimy nasze maleństwo- i nie jest tu istotne czy karmimy piersią czy butelką, bo i tak wstajemy i tak , by zaspokoić głód naszego Skarbu. Każdą chorobę my współcierpimy z dzieckiem , siedizmy nocami, to my zostajemy w szpitalu (jeśli nieszczęśliwie tam trafia dziecko). Nawet wtedy kiedy jest kolej kochjącego tatusia to mama gdzieś tam na uboczu, jednym okiem czuwa, bo mama zawsze widzi więcej. Mama moż enie spac, może zapomniec o ciepłej kawie, ciepłym obiedzie, to dla niej nic, bo dziecko jest najważniejsze. To mama przytula, pociesza, ociera każdą łze , jest lekiem na każde zadraśnięcie, zna większość odpowiedzi i rzadko kiedy może mieć „URLOP” . Mama zajmie się dzieckiem i w międzyczasie ugotuje, popierze, posprząta , poprasuje, zabawi dziecko, wyniesie śmieci i mimo wszystko pójdzie spac ostatnia w domu, bo mama czy pracująca zawodowo, czy pracująca tylko (albo aż) w domu, nigdy nie zapomina o podszykowaniu śniadania dla męża i dzieci :) Każda mama zasługuje na medal bo oddaje swoje serce, swoje życie i niejednokrotnie swoje zdrowie byleby tylko jej dzieciom było jak najlepiej :)

 • Avatar
  Natalia

  Mama na medal -to nie idealna mama to osoba ktora kocha bezwarunkowo swoje dziecko, ale to tez czlowiek ktory popelnia bledy. Dlatego starajmy sie aby chwile spedzane razem byly cudowne przepiekne i napelnione miloscia. Robmy wszystko aby nasze dzieci czuly sie przy nas bezpieczne kochane i szczesliwe. Wszystkie mamy sa na medal!!!!

 • Avatar
  Emilia

  A ja mam pytanie z innej beczki. W którym tygodniu dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży z Polą? :) Też mam 24 lata, męża od prawie 9 miesięcy i kilka dni temu okazało się że jestem w wyczekiwanej 5 miesięcy ciąży :0 prawdopodobnie jest to 5 tydzień. Na pewno będziesz dla mnie inspiracją, często tu zaglądam :))

 • Avatar
  Klaudia

  Dlaczego każda mama zasługuje na medal? Ponieważ każda mama, posiada wyjątkowe dziecko. Dajemy życie, a życie daje Nam CUD. Jesteśmy matkami wariatkami, które są wielofunkcyjne, które każdy dzień rozpoczynają od uśmiechu swojego skarba – nawet po najgorszej nocy. Nie poświęcamy się, a robimy wszystko co w naszej mocy, aby Nasz maluch miał cudowne dzieciństwo i wyrósł na porządnego człowieka, pomagamy mu iść przez okrutne życie – wiodąc go za rękę. Każda mama, również te samotne, są idealne dla swojego dziecka. Mamy też te gorsze dni, kiedy najlepiej schowałoby się pod kołdrę i uciekło przed światem, a wtedy ten Twój cały świat wskakuje do Ciebie i już wiesz, że ten dzień będzie kolejnym cudownym dniem. Dlaczego? Bo masz cud i każdą, ale to każdą chwilę z dzieckiem – DOCENIAJmy. Medal obowiązkowo dla każdej mamuśki, za to że Są i nawet w kryzysowej sytacji mają głowę na karku, a w sercu niewyobrażalną miłość ❤

 • Avatar
  Kinga Walczak

  Nie chce pisac długich felietonów na ten temat…poprostu napisze tak…ZRÓB KRZYWDĘ MOJEMU DZIECKU A ZOBACZYSZ CO TO ZNACZY PIEKŁO NA ZIEMI;) do Nas MATEK nie ma rzeczy niemożliwych a usmiechy naszych pociech sa nasza silą napędową która rusza ta machinę :D

 • Avatar
  Klaudia

  Każda mama zasługuje na medal, ponieważ stara się być mama na sto procent, nawet gdy ma gorszy dzień, czy przyłapiemy ja na rozczarowanym dniem spojrzeniu. Z perspektywy czasu zauważam, że „moja mama jest najlepsza” i tak samo chciałabym aby moje dziecko mogło o mnie kiedys powiedzieć. Nie zapomnę jak codziennie prosiłam mamę aby uczesała mnie w warkocze ( włosy do pasa) a następnie rozplatywalam je, bo złe sie czułam albo jeden włos nie leżał perfekcyjnie. Mama i tak codziennie czesała mnie na nowo, mimo iż wiedziała jak to się skończy i tym razem. Podziwiam ja za to i mysle, ze ta cierpliwość, która wydaje się być bezgraniczna to supermoc jaką otrzymujemy w dniu przyjścia na świat swojego maleństwa. I każda mama ją w sobie ma, razem z pokładem miłości – jedynie wszystko trzeba w sobie odnaleźć.

 • Avatar
  Gabtysia

  Uważam, że każda mama zasługuje na medal gdyż odkrywa i pielęgnuje swoje nowe supermoce.Ja na ten przykład odkryłam (po urodzeniu drugiej córki i opiece juz nad dwójką ),że posługuje się stopami równie precyzyjnie co dłońmi ;) podnoszę drobne przedmioty,steruj pilotem i z czego jestem najbardziej dumna : programuję stopą zmywarkę! !! Yeahhh :) uważam, że zasługuje na medal! :) Pozdrawiam wszystkie Mamy! !MamyTęMoc ♡

 • Avatar
  Marta

  …. bo już na zawsze pozostanie mamą. Bez względu na ilość nocy nieprzespanych, łez wylanych, zmartwień, trosk. Od chwili narodzin,żeby było zdrowe, potem, jak poradzi sobie w przedszkolu, a w szkole znów ktoś sprawił jej przykrość, i pierwsze zakochanie pełne rozczarowania, i smutek w oczach kiedy krzyczy „nienawidzę cię” – tylko dlatego, że nie pozwoliłaś na całonocną dyskotekę i wtedy gdy nie udało się na rozmowie kwalifikacyjnej, aż do chwil kiedy sama zostaje mamą i to ona martwi się jak to będzie w ciąży…. ale poza tymi chwilami są chwile pełne szczęścia, magii, łez wzruszenia, dumy… I nawet wtedy gdy już mamy nie ma to nadal pozostaje mamą. mamą na medal.

 • Avatar
  Iwona

  Medal należy się za sukces, niebywale osiągnięcie, pokonanie własnych ograniczeń. Dla każdej mamy jej dziecko jest tym największym, wspaniałym osiągnięciem, dlatego też każdej z nas należy się medal.

 • Avatar
  Beata

  A ja powiem przewrotnie. Nam, Mamom nie chodzi o medale, nie kochamy dziecka za medal, nie troszczymy sie o maluszka za medal, te nieprzespane noce tez nie będą odwdzieczone medalem. Jest coś cenniejszego. Medal w postaci odwzajemnionej miłości dziecka. Jestem szczęśliwa posiadaczką 10miesiecznej Klementynki. To dziecko ponad przeciętnie energiczne i ruchliwe, uwierzcie mi, tchu brak i mało 4rece do opieki nad tym małym szkrabem. Od 6zagonila mnie do życia na pełnych obrotach w końcu, w pewnej chwili usiadlam i powiedziałam Klementynko mama nie ma już siły, w tej samej sekundzie wspomniane serce moje popatrzyli na mnie tymi swoimi pięknymi szafirowym oczkami i pierwszy raz świadomie te słodkie malutkie usteczka powiedziały „mama”. Czy jest lepszy medal jaki mamie może ofiarować dziecko? Każda Mama zasługuje na taki medal, na miłość szczera, która płynie wprost z tych małych serduszek, bo dla dziecka kazda mama, jest bohaterem, bez względu na to czy spedA całe dnie z dzieckiem w domu, czy codziennie galopem odstawia je do przedszkola, czy snazy najpyszniejsze naleśniki, czy zatrzymuje się pod okienkiem z wydawanym jedzeniem,m ama to mama, medal i już ?

 • Avatar

  Po zdjęciach widać, że mam pełną parą. a wyglada bloga świetny! oby tak dalej. pamietam jeszcze te stare czasy Pingera!

 • Avatar
  Kama

  bo mama zastąpi każdego ale nikt nie zastąpi mamy :)

 • Avatar
  sandra

  Każda mama zasługuje na medal. Mama wykonuje dziennie wiele prac od sprztania, gotowania, zabawiania dziecka, opieka nad dzieckiem, nauka. Mozena by duzo wymieniac. Każda mama jest dla swokego dziecka wzor i super bohaterem. Chyba nikt nie robi tyle dla dziecka jak mama, nawet gdy się źle czuje bądź jest chora zawsze znajdzie czas dla swojego dziecka.

 • Avatar
  Paulina

  To proste! Skoro zatrudniając sie w jakiejś firmie dostajemy umowę/kontrakt za realizacje konkretnych zadań to mama za wykonywanie na codzień tyle zawodów w jednej osobie powinna dostać medal! Nikt z nia przecież umowy nie podpisuje, a jakaś nagroda byc musi! Oczywiście buziaki i słodkie słowa to tez wspaniałe wynagrodzenie, ale medal podkreśla jej zasługi! Każda mama zasługuje na medal !

 • Avatar
  MAGDALENA

  Mamoo!-rano, Mamoo!-w południe,wieczorem i w nocy! Tak, jestem mamą i wiem co to znaczy kochać na pełen etat 24 godziny na dobę! A mimo to nie czuję się zmęczona, choć nie przespałam kilka nocy z rzędu, w zamian opanowałam do perfekcji szybkie wizyty w toalecie i przygotowanie obiadu dla reszty domowników,jednocześnie opiekując się małym.Czy zasługuję na medal? Hmm… Czy matczyna miłość może w ogóle mieścic się w jakiejkolwiek kategorii do nagrody, odznaczenia? Czy można ją wycenić,zmierzyć lub zważyć? Uważam,że nie. Moim skromnym zdaniem zostawmy medale dla ludzi zasłużonych dla kraju, sportu, dla tych których umiejętności i poswięcenia są niebywałe i warte podkreślenia. Macierzyństwo jest naturalną formą miłości i opieki nad dzieciątkiem i choć czasem przyprawia o fizjologiczne piruety , o które się wczesniej nie podejrzewałyśmy to wypływa z czystej potrzeby zapewnienia maleństwu tego co najlepsze. Nie potrzeba medali gdy spojrzysz do łóżeczka,już sam widok roześmianego berbecia przyprawia Cię o zawrót głowy, potęguje Twoje szczęście i spełnienie z bycia mamą,jest najwyższą formą nagrody jaką tylko moglabyś sobie wyobrazić. Przynajmniej ja tak mam;-)

 • Avatar
  Angelika G

  Od trzech miesięcy jestem szczęśliwą mamą . Moja śliczna córeczka ma na imię Amelia. Ze względu na to , że zostałam mamą w wieku 19 lat szybko zdałam sobie sprawę jak ciężko mają mamy . Będąc młodą osobą nie doceniałam swojej mamy i nie zdawałam sobie sprawy jakie ciężkie jest bycie mamą . Uważam , że każda mama zasługuje na medal , ponieważ bycie mamą to ciężki orzech do zgryzienia. Mamy nie tylko mają wiele obowiązków ale także dużo cierpliwości . Mając małe dziecko , nie ma się czasu a mimo każda odpowiedzialna i zarafna mama potrafi posprzątac , ugotować i zająć się swoim maluszkiem. Bycie mamą to bardzo odpowiedzialny i czasochłonny ,,zawód” i dlatego też każda z mam zasługuje na medal ?

 • Avatar
  Paulina

  Każda mama zasługuje na medal, bo stara się być jak najlepszą mamą dla swojego dziecka. Żadna nie jest idealna, a mimo to wstaje w nocy, towarzyszy w zabawach i trudnościach. W oczach dziecka jest osobą, która daje mu poczucie bezpieczeństwa. Mimo braku sił, zmęczenia, nadal jest w stanie sprawować opiekę nad swoim maleństwem i wcale nie robi tego, tak jakby za karę, tylko z szerokim uśmiechem. Kiedy trzeba nosi cały dzień i noc na rękach i zapewne robiła by to samo przez kolejne dni i noce, jeśli byłaby taka potrzeba. Płacz i ból dziecka jest bólem i dla niej. A każda radość jest jej radością. Popełnia błędy wychowawcze, ale szybko i sprawnie je eliminuje. Mama Kocha bezwarunkowo. Każda. Dlatego jest ‚MAMĄ NA MEDAL’.

 • Avatar
  AgataW

  Mama tak krótkie słowo a jak wiele znaczy. Mama to kobieta która 9 miesięcy nosi nas pod swoim sercem. Która po urodzeniu dba o nas i kocha nas całym swoim sercem. Mimo przeciwności losu stara sie aby niczego nam w życiu nie brakowało. Wiele mam wychowuje dzieci w pojedynkę są to podwójne starania podwójne wyrzeczenia i podwojne łzy ale również podwojne poczucie dumy że udalo nam się wychować tak cudowna istotę. Mama ta starsza czy również ta młodsza to największy superbohater jej wielozadaniowość jest niesamowita robi kilka rzeczy naraz a i tak jest uśmiechnięta. Wiadomo bywają tez gorsze dni ale każdy je ma. Mama zawsze wysłucha pomoże wybaczy. I to jest najpiękniejsze. Sama od niedawna jestem mama i jest to najcudowniejsze doświadczenie jakie mogło mnie w życiu spotkać. Jestem odpowiedzialna za malutką bezbronna istotke ze słodkim oczkami. Kazda z nas nie wyobraża sobie zycia bez swojego maleństwa . Chce nauczyć je jak zyc wpajać mu wartości i tradycje. A przede wszystkim nauczyć je szacunku. Dlatego uważam ze kazda mama bez względu na to czy jest biedna czy bogata czy starsza czy młodsza czy też wykształcona lub nie zasługuje na wielki medal bo chce swojemu dziecku dać jak najlepszy przykład. I będzie walczyła o nie z całych swoich sił. Kazda mama jest cudowna na swój wyjątkowy sposób

 • Avatar
  Katarzyna

  Każda mama zasługuje na medal, ponieważ:
  1)urodziła dziecko/dzieci,
  2)darzy swe potomstwo najsilniejszym uczuciem-miłością;
  3)potrafi robić wiele rzeczy na raz (wykonuje więcej niż tych 10 zawodów wymienionych w artykule);
  4) jest mamą a nie tatą i nikt jej roli nie zastąpi w 100%;
  5)mama wszystko może-jest supermenką!
  6) reaguje inaczej niż tata na niesubordynację potomka,
  7)zawsze jest cieplutka, miła i przytuli, gdy dziecko tego potrzebuje,
  8)ale jest też wymagająca i czasem surowa, ale zawsze sprawiedliwa,
  9) pomaga dziecku dorosnąć i stać się samodzielnym,
  10) pracuje na wiele etatów, i zawsze znajdzie czas dla dziecka,
  11)to przecież matka rodzicielka!
  12)potrafi „przesuwać góry”-i wtedy wszelkie przeciwności losu znikają,
  13)po prostu jest!
  i można by tak bez końca…bo każda mama jest taką wyjątkową osobą w życiu swego dziecka, tak niepowtarzalną, że dziecko ją bezgranicznie kocha.
  A pielęgnacja tej wizji w oczach malucha zależy już tylko od niej!

 • Avatar
  Dorka

  Dlaczego? A cóż to za pytanie?! To pewne, że medal należy się każdej mamie! Na przykład za to, że nowe życie dała, że codziennie do snu układała. Również za noce nieprzespane to właśnie za to medal należy się mamie! Za każdy uśmiech podarowany nawet gdy z karnisza spadały firany. Za cierpliwość gdy dziecko marudzi bez końca, ze dzis na niebie nie widzi słońca, albo gdy w autku padła bateria, ze gdzieś w pokoju odpada lamperia, gdy jest już późno a Tata jest w pracy, czy ktoś to wytrzyma drodzy rodacy??!! Jest ktoś kto na wszystko znajdzie rozwiązanie i właśnie za to medal należy się mamie :-)
  Pisać bym jeszcze dużo mogła ale ma córka jest znowu głodna. Więc lecę obiadek wnet ugotować bym potem mogła obowiązki kontynuować. Pranie sprzątanie prasowanie a w między czasie puzzli układanie :-)

 • Avatar
  Dorota

  Najlepsze u mamy jest to że ją mamy.
  Mamy ją swoją nie cudzą.
  Nie inną.
  Zawsze tą samą
  I żeby nie wiem co się stało
  mama zostanie mamą.
  Tylko jedna mama na zmartwienia.
  Tylko jedna na dwójkę z polskiego.
  Tylko jedna na bójki z najlepszym kolegą.
  Jedna od bólu zęba
  i przeziębienia.
  Nie na sprzedaż.
  Nie do zamiany.
  Nasza
  wszędzie i przez cały czas.
  Więc najlepsze u mamy
  jest to że mamy
  i że mama ma właśnie nas.

  Mój ulubiony wiersz, do którego nie trzeba nic dodawać?

 • Avatar
  Dorota

  Każda mama zasługuje na medal, bo każda zajmuje najwyższe miejsce na podium. W oczach swojego dziecka to ona zawsze będzie numerem jeden. Potwierdza to każdy uśmiech i ukojony płacz, każda dobra zabawa i spokojny, słodki sen. Wszystkie jesteśmy zwycięzcami że swoimi maleństwami, każda z nas nosi w sercu wielki, złoty medal.

 • Avatar
  Joanna

  .. bo nosi pod sercem coś najcenniejszego na świecie – drugiego człowieka!

 • Avatar
  Anka

  Dlaczego? Ponieważ każda z nas jest wyjątkowa na swój sposób i każda potrzebuje wyróżnienia. W tak zabieganym świecie jest to szczególnie ważne, bo nie jedną z nas może podnieść na duchu i utwierdzić w przekonaniu, że te wszystkie poświęcenia i wyrzeczenia są tego warte, że mają zupełnie inny wymiar w oczach otaczających nas osób- są powodem do dumy. Dlatego nie czekajmy aż ktoś przyzna nam medal! Dawajmy je sobie same (np pijąc wieczorem CIEPŁE kakao), bo jesteśmy tego warte i zasługujemy na to!!! ?

 • Avatar
  Patrycja

  Każda mama zasługuje na medal bo 9 miesięcy chodziła w ciąży, miała spuchnieta stopy, mdłości, bolacy kręgosłup, zgage, 10 rozmiarów większe ubranie, 20 godzin w bólach rodziła, kolejne miesiące spędziła na byciu całodobowym barem mlecznym, każda minute poświęciła dla dziecka, nie spała po nocach, głaskala po plecach jak wychodziły ząbki, robiła wszystko żeby jej maleństwo było szczęśliwe i mimo tego zmęczenia i poświęcenia zapytana czy by to powtórzyła bez wahania powie że zawsze bo takie szczęście to można sobie tylko urodzić.

 • Avatar
  olcik

  Kazda mama zasluguje na medal poniewaz jest jedyna w rodzaju, Kazda mama chce dla swojego dziecka jak najlepie, pokazac mu swiat, nauczyc nowych reczy. Jestem wdzieczna mojej mamie za zabieranie mnie na rozne zajecia, miejsca – dzięki temu mam dobry angielski i nie odczuwam az tak bariery jezykowej. DZiękuje mamo! Mama zawsze zrobi wszystko by dziecko mialo lepiej niz ona

 • Avatar
  Mama zosieńki

  Każda matka zasługuje na medal poniewaz kazda z nas decydujac sie na malenstwo i juz jest zwyciezca! kazda z nas poswieca wszystko dla naszego malenstwa! nie ma lepszej matki badz gorszej! matki sie nie wybiera kazda mama jest na medal dla swojego dziecka poniewaz to ona jest najwazniesza w zyciu dziecka. Dla dziecka to wlasnie mama jest ostoja bezpieczenstwem miloscia radoscia szczesciem i przyjacielem to ona jest z dzieckiem zawsze i wszedzie za wszelka cene dlatego dla kazdego dziecka nie ma nic wazniejszego niz milosc mamy i to sprawia ze kazde dziecko ma mame na medal bo bez niej dziecka swiat by nie istnial :)

 • Avatar
  Kasia

  Mama na medal? Poniewaz dla kazdej z nas dziecko jest zawsze na pierwszym miejscu bez wzgledu na wlasne potrzeby i otaczajacy swiat?

 • Avatar
  Agnieszka

  Większość mam zasługuje na medal. Dlaczego piszę WIĘKSZOŚĆ? bo niestety zdarzają się takie które nie zasługują na to by posiadać dziecko a co dopiero medal :( . Moim zdaniem medal to tylko połowa tego na co zasługuje mama. Jej poświęcenie nie tylko kariery zawodowej ale również figury gdzie są takie mamusie które niestety nie odzyskają jej po ciąży, te noce nie przespane bo maluch choruje,ząbkuje itp, za to że jest taksówkarzem, powierniczką nie jednej tajemnicy, za trud w urodzenie dziecka,jego wykształcenie i wielu innych rzeczy których ciężko jest wymienić bo co chwilę do głowy przychodzi coś nowego.Nie jeden tatuś „wymiękł” by będąc na miejscu mamy :) To chyba wystarczające powody dla których każda mama powinna dostać medal o ile nie order ;)

 • Avatar
  Katarzyna

  Każda mama zasługuje na medal,bo:
  … zawsze jest obok,
  …bo wie co należy zrobić ,a jak nie wie to się przecież ekspresowo dowie! i nie ma mowy o tym ze nie wie!
  …bo kocha z całego serca od samiutkiego początku, newet gdy Cię kruszynko jeszcze na świecie nie ma
  …bo pragnie Twojego szczęścia maluchu nawet kosztem własnego życia, luksusu, pracy
  ..bo jest jedyna, jest niezastąpiona, jest często niedoceniana i dyskryminowana ze względu na bycie mamą, ale nie przejmuje sie tym,,,bo po co
  … bo ma Ciebie Maluszku i jesteś dla niej szefem, miłością, dobrą zabawą i odpoczynkiem gdy drzemiesz te pare minut w jej ramionach.
  Cieplutkie pozdrowienia dla wszystkich Mam od Turbo-Pozytywnie-Zakręconej -Szyciowej mamy 2 i pół latka o niesamowitej energii życiowej i radości z BYCIA!

 • Avatar
  Kasia

  Rewelacyjny wpis! Podziwiam każdą mamę!

 • Avatar
  Sylwia

  Każda Mama zasługuje na medal, bo jest w stanie dla swojego dziecka ABSOLUTNIE WSZYSTKO! Dla każdej mamy niemożliwe jest MOŻLIWE, jeśli tylko jej maluszek tego potrzebuje. Każda Mama jest mamą przez duże „M”. A medal, również z literką „M”, pasuje idealnie do kompletu :). Coś jak torebka i buty ;).

 • Avatar
  Kamila

  Każda mama zasługuje na medal bo:
  – jej piętnastominutowy prysznic trwa 4,5 minuty
  – tylko mama potrafi być rękoma w kuchni, nogami na kanapie i oczami przy dziecku jednocześnie
  – z uśmiechem na twarzy dźwiga wory pod oczami i siaty z zakupami
  – gdy doczeka upragnionej chwili wolnego czasu postanawia go spędzić razem ze swoim maluchem :)
  -bo każda mama bezgranicznie kocha swojego szkraba, zawsze jest przy nim blisko, zrobi dla niego wszystko, jest najlepsza na świecie i lepszej od własnej nie znajdziecie !

 • Avatar
  Monika

  Świetna koszulka :)

 • Avatar
  Paula

  Dlaczego każda mama zasługuje na medal?
  Bo kocha bezgranicznie, na zawsze, na zabój
  Bo pomaga nie oczekując nic w zamian
  Bo uśmiecha się, kiedy nie zawsze jest jej do śmiechu
  Bo nie raz jej cierpliwość była wystawiona na ciężką próbę
  Bo po prostu jest… dla swojego dziecka najważniejsza, najpiękniejsza, najmądrzejsza i tylko to się liczy!

 • Avatar
  Monika

  Mama jest tylko jedna. Nikt oprócz mamy nie zna potrzeb dziecka. Mama może pomarzyć o dniu wolnym, o ciepłej kawie, o długiej kąpieli; itp. Tylko mama potrafi jedną ręką trzymać dziecko a drugą sprzątać. Tylko mama nawet, gdy jest chora- jest zdrowa. Tylko mama wykonuje wszystkie Zawody. Tylko mama ma tą siłę by przejść trud z wychowaniem, fochami dziecka. Jako mama w trosce o dobry rozwój i zdrowie swojej pociechy w zależności co dziecku dolega potrafi zrezygnować z pracy by móc jeździć do różnych specjalistów i na rehabilitacje. My mamy posiadamy tę moc!!!

 • Avatar
  Magda

  Kazda mama zasluguje na medal poniewaz kazda jest niesamowita. Mama potrafi w ciagu 24g zaopiekowac sie dzieckiem, nauczyc, pobawic, zaopiekowac, wycalowac, wyprzytulac, posprzatac mieszkanie, wyszorowac okna, podlogi, zetrzec kurze, ugotowac dwu daniowy obiad, pyszne sniadanie, kolacyjke, upiec ciasto na deser, zrobic pranie i to nie jedno, wywiesic, wyprasowac to co wyschlo, rozlozyc do szaf, wykapac dzieci, przeczytac bajke, polozyc spac, naszykowac romantyczna kolecje dla siebie i meza, obejzec razem film nie zasypiajac, i polozyc sie spac aleee wstawac co 3g nakarmic dziecko i od rana funkcjonowac na pelnych obrotach… kazda mama jest niesamowita!!

 • Avatar
  Agnieszka86

  Każda mama zasługuje na medal ponieważ zawsze w sercu nosi swoje dziecko, nawet jeśli dzielą ją kilometry, o każdej porze dnia i nocy jest gotowa nieść pomoc lub po prostu obdarować uśmiechem. Jak zostało już wiele razy wypomniane każda z nas pełni wiele ról, choć nie ukończyłyśmy żadnej z tych specjalizacji. Myślę że w chwili kiedy dowiadujemy się że nosimy w sobie nowe życie stajemy się magistrami w swojej dziedzinie, bo nie dbamy o dziecko od momentu narodzin tylko od momentu wizyty u lekarza czy tych szczęśliwych kresek na paseczku. Potem utwierdzamy się tylko w byciu mamą, mamy na medal nie boją też się poprosić o pomoc kiedy czegoś nie wiedzą albo porostu wymaga tego sytuacja. Na koniec jesteśmy mamy na medal ponieważ w oczach naszych dzieci zawsze na ten medal zasługujemy, nawet jak przypalimy obiad czy pomylimy się w pacy domowej.

 • Avatar
  Gośka

  Każda mama zasługuje na medal ponieważ w jednej kobiecie, znajdujemy tysiące innych, jest tym kim musi być w danej chwili, niezależnie od tego czy jej się to podoba czy nie…i nigdy się nie poddaje!!!

 • Avatar
  MALGORZATA

  KAZDA MAMA ZASLUGUJE NA MEDAL PONIEWAZ MAMA TO WYJATKOWY CZLOWIEK JEST ZAWSZE DOSTEPNA 24 G NA DOBE,CHOC CZASAMI PADA ZE ZMECZENIA TO ZAWSZE ZNAJDZIE CZAS SILY ABY BAWIC SIE Z DZIECMI. MAMY TO PRAWDZIWE ANIOLY KTORE NIGDY SIE NIE SKARZA I ZAWSZE STAJA W OBRONIE SWOICH SKARBOW.JESLI COS NAM NIE WYJDZIE TO I TAK ZASLUGUJEMY NA MEDAL TAKI NASZ LOS.

 • Avatar
  Agnieszka

  KAŻDA MAMA ZASŁUGUJE NA MEDAL BO NIKT INNY NIE POSIADA W SOBIE TYLE MIŁOŚCI JAK WŁAŚNIE MAMA. TO ONA CODZIENNYMI WYRZECZENIAMI PRZELEWA NA DZIECKO SWOJĄ MIŁOŚCI A CO NAJWAZNIEJSZE ROBI TO Z USMIECHEM NA TWARZY. JEST W STANIE ZROBIC WSZYSTKO DLA DOBRA DZIECIATKA. TYLKO ONA POTRAFI WCZUĆ SIĘ W POTRZEBY DZIECKA. Nikt nie kocha tak jak mama całe życie.

 • Avatar
  Anna

  Każda Mama zasługuje na medal ponieważ – JEST! Niby jedno słowo, niby krótko, zwięźle i na temat, a jednak tym słowem można by wymieniać bez końca. Nieważne jaka jest ta Mama, miła, ładna, sympatyczna, dbająca o porządek, wymyślająca nowe zabawy, czy gotująca ekstra obiady, a może smutna, zatroskana, czasami w dresie i nieuczasaną głową. Ważne, że jest- a dla maluszka to najważniejsze na świecie!

 • Avatar
  Edyta

  Podczas pierwszej ciąży zastanawiamy się jak to będzie z takim malenstwem w domu? Jak damy sobie radę? Boimy się i często wyobrażamy te chwile które dopiero nadejdą. Rodzi się nasza upragniona kruszynka lecz miłość do malenstwa pojawia się dopiero z czasem. Przez piersze dni, czasem miesiace działamy instynktownie robimy wszystko zeby zapewnić dziecku jak najlepszą opiekę. Każdy dzień jest dla nas ogromnym wyzwaniem, zderzeniem z rzeczywistością, inaczej sobie to wyobrażałyśmy… Jednak pomimo wielu wylanych lez nie poddajemy się i otaczamy maleństwo jeszcze większą miłością. Z czasem wpadamy w taki wir, że potrafimy poza opieką nad maleństwem wykonać 1000 innych rzeczy. Każda mama zasługuje na medal bo mimo, że każdy dzień przynosi jej nowe wyzwania ona jest im w stanie zawsze podołać i sama dziwi się jak tego dokonała.

 • Avatar
  Justyna

  Każda Mama to SuperMama! Łapie w locie brzdąca, który nieuchronnie dąży do bardzo bliskiego spotkania z podłogą, za każdym razem rozśmiesza udawanym apsik! Z sercem pękniętym na pół, bo musiała Cię na chwilę opuscić, ociera łezkę żalu i tęsknoty, tuli do snu swoją małą szczypaweczkę, resztką sił późną nocą poprawia rozkopaną kołderkę, a nad ranem, mimo snu pod powiekami, tuli do serca swój największy Skarb.
  Co dzień wspaniała niekończąca się przygoda w odkrywaniu świata dla Ciebie i z oczekiwaniem na najcudowniejsze słowo płynące z maleńkich ust Mama…

 • Avatar
  Ida

  Mamy stają na rękach, uszach i rzęsach aby uśmiech nigdy nie znikał z twarzy dziecka. Najlepiej przytula i pociesza, czuwa nad swoimi pociechami jak Kwoczka lub Anioł Stróż. Nie bez powodu Młynarski śpiewał: „Nie ma jak u mamy…”

 • Avatar
  Aneta

  Mama jest od samego poczęcia z dzieckiem dba o siebie, a tym samym dba o maleństwo które nosi pod serduszkiem i choć nie zna jeszcze płci wie, że dla niej ma to znaczenia będzie je kochać jak tylko potrafi… Przeżywa każdy etap rozwoju maluszka pierwsze usg , pierwsze usłyszane bicie serduszka, pierwsze kopnięcie… przed narodzinami stara się żeby niczego maluszkowi nie zabrakło (masa ciuszków, zabawek …) . wreszcie nadchodzi ten dzień pełen przeciwnych uczuć obawy czy wszystko będzie ok czy dam radę a zarazem niesamowita ekscytacja że to już już za chwilę się poznamy … I jest pierwszy dotyk to uczucie które wypełnia kobietę kiedy pierwszy raz widzi swoje dziecko może je pocałować … Duma, miłość bezgraniczna, fascynacja najpiękniejsze uczucie jakie może nas spotkać… I kiedy zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, pierwszy uśmiech, pierwszy śmiech, kiedy zaczyna siadać wszystkie na pozór małe rzeczy dla nas są czymś wyjątkowym jakbyśmy to my zaczynały na nowo odkrywać świat. Miłość, troska i wiele innych uczuć towarzyszy nam w tej wspaniałej drodze bez względu na wszystko jesteśmy wstanie poświęcić wszystko dla dziecka … Nie ma nic piękniejszego od miłości i opieki mamy nad dzieckiem … myślę, że warte każdego medalu <3

 • Avatar
  Madzia

  Każda mama zasługuje na medal, ponieważ to one oddają całe swoje serce dzieciom i przelewają na nie ogrom miłości. To mama otacza opieką swoje maleństwo od pierwszych chwil aż do końca swoich dni. Mimo że często nie potrafi śpiewać robi to bo jej głos jest lekarstwem a jej czuły dotyk potrafi ukoić nawet największy ból. Ona przekazuje swoim pociechom jak żyć. Zmaga się z trudnościami dnia codziennego i nawet jeśli jest bardzo zmęczona to dla swojego dziecka potrafi zrobić wszystko. Zawsze z uśmiechem na twarzy bo ma świadomość, że osoba dla której robi to wszystko istnieje dzięki niej i właśnie dzięki niej wyrośnie na wspaniałego człowieka. Sama jestem mamą i wiem, że kobieta dla swojego dziecka jest w stanie zrobić wszystko. Podziwiam wszystkie panie, które walczą z okrutnymi przeciwnościami losu. One mają w sobie ogromną determinację i wolę walki. Bo robią to dla najważniejszej osoby w swoim życiu, w której jest iskierka ich samych. I patrząc na swoje małe dziecko każda z nas widzi w nim cząstkę siebie z dzieciństwa. A nie ma na świecie rzeczy, która jest warta tyle, co słowa kocham Cię mamusiu i uśmiech na tej małej buzi.

 • Avatar
  Joanna

  Każda Mama na co dzień jest złotą medalistką:) Nie ważne, czy musi pracować, czy siedzi z dzieckiem w domu:) My Mamy zawsze wiemy czego potrzeba naszym pociechom, wiemy kiedy jest smutne, złe, kiedy potrzebuje pociechy, a kiedy po prostu chce tylko zwrócić na siebie naszą uwagę:) to My cały czas, czy w pracy czy w domu, jesteśmy myślami przy swoim dziecku. Troszczymy się by niczego mu nie brakowało i by mogło na nas liczyć. Nasze dziecko jest dla nas Mam całym światem. Z ulgą przyjmujemy pomoc tatusiów, babć, dziadków i innych członków rodziny, ale i tak co chwilę sprawdzamy czy Szkrabowi nie dzieje się krzywda. Choćby nie wiem jak dziecko dobrze bawiło się z innymi, wystarczy że czegoś się przestraszy to już szuka nie kogoś innego tylko właśnie MAMY, bo mama jest dla Niego najważniejsza, a więź z mamą najsilniejsza. Zawsze z każdym problemem najłatwiej zwrócić się do Mamy, bo mama nie ocenia, nie powie, że jest się za dużym na przytulanie tylko to właśnie zrobi – ofiaruje troskę i zainteresowanie. Mama jest Bohaterem i za to właśnie powinna codziennie dostawać medal. Ale my Mamy mamy ten medal:) to nasze Szkraby uczepione obiema rączkami naszej szyi, to jest medal dla którego warto żyć:)

 • Avatar
  BEATA NEUMANN

  Każda mama jest na medal!! Bez 2 zdań!
  Pranie, prasowanie,gotowanie,zabawianie,sprzątanie i te wszystkie super świetne czynności które znamy! Ale…
  Między tymi wszystkimi obowiązkami mniej lub więcej lubianych nigdy nie zapominamy o sobie! i w to głęboko wierzę! A wierzę bo jak spaceruje z moim księciem po parkach, ulicach to widzę młode mamy z 1 lub 2 lub 3 dzieci, które są uśmiechnięte, pięknie zadbane i szczęśliwe! I to jest właśnie ten MEDAL! ze potrafimy znaleźć czas na swoje czasem niesforne włosy i oko które ma podkręcone spojrzenie tuszem XXL :-) bo to właśnie MY! MAMY! które dla swoich dzieci i mężów zrobimy wszystko i dla siebie!!!! Uwielbiam wszystkie mamuśki od których dostaje energię na kolejne działania! ❤

 • Avatar
  Sylwia

  Tak wiele matek na świecie funkcjonuje i każda ten sam zawód wykonuje.
  Nie ważne czy to Ameryka, Europa, Azja, Australia czy Afryka.
  Każda ale to każda na medal zasługuje bo całe serce swoim dzieciom ofiaruje.
  Tak samo na co dzień jak i od święta – mama zawsze o swych dzieciach pamięta.
  To ona pierze, sprząta, gotuje. Jest też psychologiem, kiedy dziecko potrzebuje.
  Wymyśla gry i zabawy dla swoich dzieci. Gdy trzeba – wzorem i przykładem im świeci.
  To ona pierwszej pomocy udziela oraz w rodzinną lekarkę się wciela.
  Przy niej jest bezpiecznie i spokojnie nocą, dzieci słodko śpią i gwiazdki im migocą.
  Mama jest pierwszą stylistką, fryzjerką – pokazując tym samym kreatywność wielką.
  Pomysłów na minutę jej zliczyć się nie da, mama zawsze wymyśli co trzeba.
  Smutki, grymasy i przygnębienia – mama zawsze w radość zamienia.
  Potrafi rozśmieszać i klauna udawać i znów u dzieciaków swych tą radość sprawiać.
  Mama jest przewodniczką po wielkim świecie: „”Pytajcie mnie kochani, jeśli czegoś nie wiecie
  A ja Wam odpowiem to co wiem i czuję, Waszą encyklopedią być ja spróbuję””
  Tak więc jak widać każda mama jest bezcenna, w swych zawodach i rolach wciąż bardzo zmienna.
  Jest ich tak wiele do wykonania, że mama codziennie wkłada w nie starania.
  Bez interesu tak właśnie pracuje i swoje zawody matczyne wykonuje.
  Medalu jest warta każda mamusia, której starania płyną z serdusia.
  Każda ale to każda mama na tym świecie jest MAMĄ NA MEDAL i dobrze o tym wiecie.
  Nie ważna jest rasa, kraj i pochodzenie. Mama zasługuje na medalu lśnienie.
  MAMUSIE WSZYSTKICH KRAJÓW – ŁĄCZMY SIĘ!!! WSZYSTKIE ZASŁUGUJEMY NA MEDAL!!! :) :) :)
  (fb – Sylwia Cichoń)

 • Avatar
  Justyna

  Za trud w przygotowaniu zdrowych posiłków (które nie zawsze nasze dzieciaczki chcą jeść), za wstawanie w nocy, za moc w kojeniu bólu (ktora kazda mama posiada w postaci buziakow), za naukę która przekazujemy każdego dnia, za wykonywanie trudnych zadań które dzieci nam co dzień funduja, jak i za sam poród przy którym znosimy ciężki ból każda Mama zasługuje na medal ! I kazda mama go dostoje w postaci swojego dziecka!

 • Avatar
  Dagmara

  Bo mama zastąpi każdą osobę na świecie, ale Mamy nie zastąpi nikt. <3

 • Avatar
  Żaneta

  Kazda mama zasługuje na medal ponieważ… zasługuje nie tylko na medal a na wieele wiele innych orderów świata! każda mama która wychowuje swoje dziecko, daje wszystko co najlepsze, najnowsze, najmilsze, najdogodniejsze, najwygodniejsze, naj… naj … daje miłość bezgraniczną jakiej nikt inny nie da swojemu dziecku oraz przekazuje dobro, które idzie z pokolenia na pokolenie. zapewnia bezpieczeństwo w pierwszych chwilach… miesiącach i latach życia poza brzuszkiem mamy- gdzie było najbezpieczniejsze. Mamy, tej rodzonej czy też przybranej- nikt nie jest w stanie zastąpić mimo starań. bezcenie a za codzienny usmiech swojego dziecka wykonuje milion czynnosci w domu. Mama swojego Szefa nosi na rękach!

 • Avatar
  Sandra

  Mama to najcenniejszy SKARB na świecie :). Od początku, gdy dziecko pojawia się w naszym świecie, Mama musi znosić wszystko. Ból brzucha, mdłości związane z ciążą itp, po 9 miesiącach musi przeżyć poród, dla niektórych Mam łagodny i bezbolesny:P, dla innych bardzo bolesny, ale i tak każda Mama jest zadowolona z tego przepięknego cudu jaki sie wydarzył :). Jest wtedy najbardziej szczęśliwą osobą na świecie i okazuje nam tyle miłości ile nikt inny nam okazać nie potrafi. A później nieprzespane noce, kolki, ząbki i cokolwiek by nam nie dolegało i jakkolwiek nie dalibyśmy mamie popalić zawsze będzie nas kochała całym sercem. Czy to za czasów niemowlaka, czy w późniejszym życiu przedszkolnym/ szkolnym/ nastolatków/ młodzieńczym/ dorosłym. Mama kocha nas tak samo. Zasługuje na medal, gdyż Mama tp najlepszy przyjaciel, zawsze wesprze, pocieszy, ukoi każdy ból i cierpienie. Uśmiechnie się z każdym problemem i powie,że jakoś razem damy radę :). Nigdy nie zostawia nas w potrzebie. Daje nam tyle miłości ile tylko jej serce pomieści :). Swoim uśmiechem koi nasz każdy niepokój :). Nie wiem jakie są inne mamy,ale moja Mama właśnie taka jest!:). Staram się być również taką mamą dla mojej córeczki :). Aby nigdy nie zabrakło jej matczynej miłości :). Myślę,że każda mama daje z siebie wszystko, nieważne jaką decyzję podejmie, zawsze stoi koło nas murem:). Szczęśliwa Mama, to szczęśliwe dziecko :)!

 • Avatar
  Marzena

  Dlaczego każda mama zasługuje na medal? A kto zwykle dostaje medale? Sportowcy i olimpijczycy. A przeciętna mama uprawia KAŻDEGO DNIA prawie każdą dyscyplinę olimpijską:
  1. BOKS – bo co dzień rano, po kilku nocnych pobudkach, walczy sama ze sobą czy wstać, a później cały dzień walczy ze snem
  2. PŁYWANIE – czasem to aż nawet tonie w obowiązkach
  3. WIOŚLARSTWO – gdy kilka razy dziennie karmi łyżeczką swój skarb
  4. SIATKÓWKA HALOWA – gdy dźwiga reklamówki z supermarketu
  5. SIATKÓWKA PLAŻOWA – gdy dźwiga reklamówki z nasłonecznionego targu
  6. DŹWIGANIE CIĘŻARÓW – gdy bobasek waży już swoje, a ciągle chce na mamusine ręce
  7. BIEGI – z domu na plac zabaw, z placu zabaw do sklepu, ze sklepu do przychodzi, z przychodni do domu… i po domu
  8. TRIATHLON – bo robi kilka rzeczy na raz
  9. SKOK W DAL – gdy z kuchni zauważy, że w salonie bąbel wylewa zawartość nocnika na dywan
  10. SKOK WZWYŻ – bo wspina się na wyżyny kreatywności, gdy maluch kręci nosem na wszystko
  11. RZUTY DYSKIEM – a głównie zużytą pieluchą, aby odrzucić ją jak najdalej
  12.ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – bo czasem jakoś ślizgiem udaje jej się zdążyć ze wszystkim
  13. ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE – bo mimo wszystko udaje jej się zachować równowagę
  14. GIMNASTYKA – bo musi nieźle się nagimnastykować
  15. ZAPASY – oj, robi mama zapasy, robi, zwykle kaszek, zupek i pampersów
  16. KAJAKARSTWO – bo tak jak kajak czasem nie wie, gdzie ma przód a gdzie tył, taka jest zajęta
  17. STRZELECTWO – bo czasem strzeli focha na tatę
  18. CHÓD – chodzi, chodzi i nie ustaje
  19. KOLARSTWO – bo jak nie zdąży wypić kawy, ratuje się litrami coli
  20. SZERMIERKA – bo wdaje się w słowne szermierki z babciami i ciotkami „dobra rada”
  21. SKOK DO WODY – bo macierzyństwo, zwłaszcza przy pierwszym dziecku to skok na głęboką wodę
  22. GRY ZESPOŁOWE – gdy pomaga tata lub babcia, muszą być zespołem
  23. MARATON – bo dzień z dzieckiem to istny maraton
  I co najważniejsze – każdą tą dyscyplinę mama robi perfekcyjnie, tak jak tylko mama potrafi. I zwykle zamiast medalu na jej szyi wiszą maleńkie, klejące się rączki. I wtedy mama wie, że warto:)

 • Avatar
  Agnieszka

  Za co? To jest oczywiste… za bycie mamą, za bycie żoną, za bycie nauczycielką, za bycie po prostu sobą. Każda z nas najpiękniejsza i najmądrzejsza zasługuje na medal. Nie ma przecież lepszego i bardziej wartościowego zawodu na świecie jak właśnie bycie Mamą. Sama mam dwójkę dzieci, najwspanialszych synków jakich mogę mieć. Gdyby inna sytuacja życiowa pewnie pomyślałabym o … ale głośno nie będę. Ale tak na prawdę medal dostaję codziennie, z każdym słowem „kocham cię mamusiu” „jesteś moją ukochaną i jedyną mamką i tylko moją i brata mojego” ale też za każde „adddaaamaaam”, za każde przytulenie i każdego buziaka. To są najwspanialsze medale jakie dostaję, a marka Canpol babies jest wspaniała, że tak nas Mamy wspiera w tej drodze jaką kroczymy. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko wspierać się nawzajem, a dziś życzyć szczęścia każdej z nas.

 • Avatar
  Agata

  kazda mama jest inna i kazda inaczej wychowuje swoje dziecko. jednak mimo wielu rozbieznosci to wlasnie ona najlepiej wie, co potrzebuje jej maluch. nikt nie potrafi przytulic tak jak mama, nikt nie potrafi rozsmieszyc tak jak ona, nikt nie potrafi pocieszyc i osuszyc oceanu lez tak jak my. kazdego dnia zmagamy sie z przeciwnosciami, walczymy ze zmeczeniem i snem, staramy sie jak najlepiej wykorzystac nowy dzien i nauczyc swoje dziecko nowych rzeczy. Czesto miewamy chwile slabosci i liczymy na wsparcie tatusia, babc czy dziadkow ale mimo wszystko zawsze katem oka spogladamy czy naszemu maluchowi niczego nie brakuje. Cieszymy sie z kazdego usmiechu, kazdej mokrej pieluszki, kazdego podania malej pulchnej raczki. W ciagu dnia spelniamy sie. Wiemy, ze jestesmy w tym miejscu, co powinnysmy. I na nic na swiecie nie chcemy byc gdzie indziej. Mama na medal – mama z wieczornym usmiechem na twarzy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.